PAMOKOS ALYTAUS STEAM ATVIROS PRIEIGOS CENTRE

Dažnos kelionės į Alytaus STEAM atviros prieigos centrą gerokai praturtina mūsų mokinių teorinių ir praktinių žinių bagažą. Aštuntųjų klasių mokiniai, kartu su fizikos mokytoja Inga Matulevičiene ir chemijos-biologijos mokytoja Rūta Krivickiene šįkart ne tik susipažino su moderniomis laboratorijomis, bet jose atliko ir pakankamai sudėtingus praktikos darbus. Vieni dirbo biologijos ir chemijos laboratorijoje, kurioje atliko praktikos darbą „KRISTALŲ MIKROPASAULYJE” – čia skirtingais būdais iš cheminių medžiagų augino mikrokristalus, kuriuos apžiūrėjo mikroskopu. Vėliau, pasigaminę įvairių augalų mikropreparatus, ieškojo juose medžiagų kristalų sąaugų drūzų ir adatėlių pavidalo – rafidžių, kurias apžiūrėjo 3D formatu naudojantis kompiuterine programa VESTA.
Kita mokinių grupė dirbo fizikos ir inžinierijos laboratorijoje, kur atlikdami praktikos darbą „LABIRINTU PER VEIDRODŽIŲ KARALYSTĘ”, išbandė veidrodžių galimybes: eksperimentu patikrino šviesos atspindžio dėsnį, suprojektavo šviesos labirinto eskizą. Mokiniai varžėsi tarpusavyje, lygindami sukurtų šviesos srautų labirinte ilgį, pristatydami savo darbus aiškino kiekvieno konstrukcinio sprendimo pasirinkimą. Apsilankę STEAM centre, mokiniai turėjo galimybę pabūti išradėjais, prisiliesti prie paslaptingo plika akimi nematomo pasaulio.