TYRINĖJIMO MENAS: PARTNERYSTĖ GILIAM MOKYMUISI

Mūsų mokykla yra 2023-2024 mokslo metų programos „Tyrinėjimo menas: partnerystė giliam mokymuisi” dalyvė.

Šią programą įgyvendina asociacija „Kūrybinės jungtys” kartu su „Tūkstantmečio mokyklų” programa. Programa skirta atskleisti ir ugdyti mokinių ir mokytojų kūrybingumą, kritinį mąstymą ir kitas svarbias kompetencijas. Mokytojų klubo nariai su kuriančių praktikų pagalba tyrinėja aktualius ugdymo iššūkius, siekia moksleivių įsitraukimo, susitelkimo mokymuisi, susidomėjimo bendrojo ugdymo dalykais skatinimo, mokosi patys kurti ir išbandyti įtraukiančius ugdymo metodus, priemones, ugdymo organizavimo būdus, apjungiančius mokymosi dalykų turinį ir esminių gebėjimų ugdymą, siekia profesiškai tobulėti savo darbo vietoje, mokantis iš patirties, kartu su kolegomis sprendžiant problemas.

Tikslinė moksleivių grupė – 5 a klasė, su kuria, integruojant kelių dalykų pamokas, šiuo metu įgyvendinamas nedidelės apimties tyrinėjimo ir kūrybiško mokymosi projektas. Su klase dirba KŪRYBINIŲ JUNGČIŲ praktikas ir įtrauktų dalykų mokytojai, kurie bendrai mokosi spręsti šiuolaikinės globalios ir nuolat kintančios visuomenės keliamus iššūkius, pasirengti ateičiai, lengviau rasti savo vietą visuomenėje, pritaikyti įgyjamas žinias ir rasti kūrybingus, naujus sprendimus.

Mokyklos mokytojų klubas ir 5a klasės mokiniai šiuo metu bendradarbiauja su kūrėjomis Dalia ir Modesta.

Nepaprastai žavu buvo stebėti taip įsitraukusius, bendradarbiaujančius vaikus.

#TŪMTūkstantmečioMokyklųPrograma #NextGenerationEU #NaujosKartosLietuva #ESFA 

***

Vasario 28 d. kartu su kuriančia praktike Modesta, kuratore, tikybos ir matematikos mokytojomis Druskininkų viešojoje bibliotekoje turėjo puikų susitikimą su video operatoriumi Dinu Marcinkevičiumi, pristačiusiu vaizdo filmukų kūrimo ir užkulisių subtilybes, leidusiu išbandyti operatorių-aktorių vaidmenis, taip pat negailėjusiu patarimų, kokių klaidų nedaryti kuriant vaizdo įrašus. Mokytojos vedė integruotą matematikos-tikybos pamoką. Veiklos buvo skirtos išsigryninti savo vertybes ir mokytis atpažinti vertybes kitame žmoguje.
Išnaudodami bibliotekos privalumus mokiniai keturioms savo vertybėms surado po knygą ir palygino knygų kainas internete, taip susipažindami su dešimtainių skaičių palyginimu. 5a klasės mokiniai dėkoja svečiui už nuostabų pristatymą ir patarimus, kurie padės sukurti filmą, aktorei Modestai už įdomias veiklas. Taip pat bibliotekos darbuotojams už svetingą priėmimą.
***

Įgyvendinant tūkstantmečio mokyklų programą, 5a klasė lankėsi Vilniuje, LRT STUDIJOS UŽKULISIUOSE! Čia jie stebėjo kaip įgarsinami filmai, kaip gimsta įvairūs muzikiniai projektai ir filmuojamos laidos, apsilankė Lietuvos teatro, muzikos ir kino MUZIEJUJE, kur dalyvavo edukacijoje „KINO VIRTUVĖ“ ir sužinojo ką veikia režisierius, operatorius, scenaristas, garso režisierius, šviesos meistras… Ir tai dar ne viskas – jie PATYS TAPO AKTORIAIS, IMPROVIZAVO IR ĮGARSINO pačių sukurtą filmo ištrauką. Muziejaus aplinkose atliko kitas praktines užduotis komandose, mokėsi BENDRADARBIAUTI, kuriant KLAUSYTIS KITO ir pasiskirstyti vaidmenimis. Ir visa tai vyko įgyvendinant Tūkstantmečio mokyklų programą, kur 5a klasės mokiniai toliau dalyvauja kūrybingumo meno „Partnerystė giliam mokymuisi“ veiklose. Programą „Tyrinėjimo menas: partnerystė giliam mokymuisi“ įgyvendina asociacija Kūrybinės jungtys kartu su Tūkstantmečio mokyklos programa.

***
Įgyvendinant „Tūkstantmečio mokyklų” programą, kovo 29 d., penktadienį, Druskininkų „Saulės” pagrindinės mokyklos „Kūrybinėse jungtyse” dalyvaujantys pradinio ugdymo klasių mokytojai (Jurgita, Mindaugas, Dalija, Edita) kartu su savo ugdytiniais įgyvendino projektą – „Kodėl gera gyventi Druskininkuose?”.
Pagrindinė projekto idėja buvo supažindinti vaikus su lietuviškomis tradicijomis, dainomis, šokiais, patarlėmis, Lietuvos grožiu, vėjo judėjimu ir pasaulio kryptimis. Vaikai ugdė kūrybiškumo kompetenciją – gamino vėtrunges, sukūrė teatralizuotą vaidinimą, dainavo dainas apie savo kraštą, šoko lietuviškus šokius. Mokytojai džiaugiasi, kad ugdytiniai aktyviai įsitraukė į projekto veiklas ir įgijo naujų žinių, lavino kūrybiškumo, pilietiškumo, pažinimo, komunikavimo, kultūrinę, socialinę bei emocinę kompetencijas.
***
Balandžio 24 dieną mokyklos aktų salėje vyko 5a klasės mokinių projekto baigiamasis renginys – FILMŲ PREMJERA. Mokiniai, kaip tikrieji KINO ŽVAIGŽDĖS, žengė raudonuoju kilimu ir tėveliams, mokytojams, vadovams pristatė savo pačių kurtus trumpametražius filmus, tema „Kaip kuriant filmą girdėti vienas kitą?“.
Programą „Tyrinėjimo menas: partnerystė giliam mokymuisi“ įgyvendina asociacija „Kūrybinės jungtys“ kartu su „Tūkstantmečio mokyklų“ programa. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.
(@tumprograma)