LIETUVIŲ KALBOS DIENAS MINĖJOME VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE

Vasario 16 – kovo 11 dienomis Lietuvoje ir užsienyje rengiamos Lietuvių kalbos dienos. Aštuntą kartą jos organizuotos Druskininkų viešosios bibliotekos A.Lindgren vaikų literatūros skyriuje. Į skyriuje organizuotą viktoriną „Gimtosios kalbos lobių skrynią atvėrus“ vyko mūsų mokyklos 4b klasės mokiniai su mokytoja Vida Amanavičiene. Bibliotekos vaikų skyriaus vedėja Lina papasakojo apie kalbas, mūsų gimtąją kalbą, palinkėjo mokiniams ją branginti taip, kaip brangino mūsų senoliai. Ketvirtokai labai aktyviai dalyvavo vedėjos parengtoje viktorinoje, teisingai atsakė į visus klausimus, mįsles bei paaiškino dzūkiškų žodžių reikšmes. Mokiniams vedėja pristatė pačias naujausias jų amžiui skirtas knygas, kai kurias mokiniai garsiai paskaitė.

Artėjant lietuvių rašytojo Juozo Erlicko 70 m. jubiliejui, kalbėjome apie rašytoją, jo kūrybą. Mokiniai buvo išmokę ilgus ir sudėtingus poeto eilėraščius ir juos gražiai padeklamavo. Ketvirtokai kūrė iliustracijas J. Erlicko eilėraščiams, jų paroda bus eksponuojama A. Lindgren vaikų literatūros skyriuje. Mokiniai aplankė visas bibliotekos erdves, Vaikų skaitykloje pasigamino po knygų skirtuką. Suaugusiuosius žavėjo puikios mokinių žinios, domėjimasis knygomis, kūrybiškumas. Manome, jog tokie susitikimai skatins vaikų skaitymą, meilę gimtajai kalbai ir knygai.