PROJEKTAS „VAIKAI SKAITO VAIKAMS“

Jau kelerius metus, įgyvendinant projektą „VAIKAI SKAITO VAIKAMS“, mūsų mokykloje gyvuoja graži tradicija – per Vaikų knygos dieną, kasmet švenčiamą kartu su didžiojo pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimtadieniu balandžio 2-ąją, aplankyti mažuosius knygelių mylėtojus lopšelyje–darželyje „Bitutė“. Šįmet ši tradicija įgavo dar didesnį mastą, nes vyresniųjų klasių moksleiviai susitiko ne su viena darželio vaikučių grupe – jiems teko kur kas rimtesnis iššūkis: vienu metu suvaldyti, sudominti, įtraukti, pažadinti smalsumą ypač dideliam darželinukų būriui. Ši užduotis, pasirodo, gana sudėtinga!
Pirmieji darželio ugdytinius aplankė 6a kl. mokiniai ir lietuvių kalbos mokytoja Rūta Simutienė. Mažieji mūsų draugai džiaugėsi mokinių improvizuota pamokėle, kur populiarioji Kakė Makė (Ineta) ir jos mama (Luknė) pasakojo vaikučiams apie dantukų valymo svarbą ir naudą. Susidomėję klausėsi Mildos skaitomos knygos apie laiką ir Mykolo deklamuojamų eilėraštukų. Pati smagiausia susitikimo dalis – žaidimas „Du gaideliai“, kurio metu mokiniai įtraukė į bendrą ratą mažuosius savo bičiulius. Šie šoko ir dainavo ne ką prasčiau, nei patys žaidimo iniciatoriai. O kiek džiaugsmo buvo bendraujant, vartant knygeles ir mokantis valyti dantukus!
6c kl. mokiniai ir mokytoja Rasa Truskienė mažosioms „bitutėms“ padovanojo dviejų žinomų pasakų inscenizaciją – „Ropę“ ir „Pirštinę“. Iš pradžių „aktoriai“ papasakojo apie save, pasidalijo šiltais prisiminimais apie smagius darželio laikus, nes beveik kiekvienas lankė būtent šį darželį. Vėliau mokiniai žaidė „Jurgelį meistrelį“, įtraukė vaikučius į diskusiją apie tai, kokias knygutes jiems skaito, kas skaito, kokios patinka.
Na o patys jauniausi, dar, regis, visai neseniai darželį „išaugę“ 5a klasės mokiniai ir mokytoja Renata Jaskelevičienė, lopšelio–darželio „Bitutė“ keturmečių grupei padovanojo edukacinę pasaką apie nepaklusnią pelytę Simutę: mažieji pasakos klausytojai suprato, kokia svarbi yra darna ir sutarimas šeimoje, kad būtina klausyti tėvelių, juos gerbti, mylėti, apgaubti šiluma ir rūpesčiu. Vėliau visi įsitraukė į smagų žaidimą „Katė ir pelė“ bei „Pele, pele, pas ką žiedas žydi?“ – graži ir prasminga buvo dviejų „kartų“ bendrystė žaidimų aikštelėje: daug juoko, šypsenų, tikro džiaugsmo ir netgi nusivylimo, kai ne viskas pavyksta iš karto…
Susitikimo pabaigoje „Bitutės“ ugdytinius mūsų mokiniai apdovanojo pačių sukurtais knygų skirtukais – spalvingi pasakų, animacinių filmų herojai nudžiugino mažuosius – jie pažadėjo dar uoliau mylėti knygelę, išmokti skaityti, na o kol dar raidelės nebyliai tyli ir džiugina tik spalvingi puslapiai, nei vieno vakaro neužmigti be knygelių skaitymo su tėveliais arba seneliais…
Liūdna buvo skirtis su mažaisiais bičiuliais, bet tikime, kad visai netrukus susitiksime jaukioje „Saulės“ mokykloje, kur jų lauks naujos patirtys, kur pildysis vaikiškos svajonės, pilnės žinių kraitė, o biblioteka, pilnutėlė įdomiausių knygų, lauks plačiai atvėrusi savo duris…