PRIEŠMOKYKLINUKAI DALYVAUJA PROJEKTE „FUTBOLIUKAS”

Mūsų mokyklos mažiausieji – priešmokyklinukai, nuo spalio mėnesio dalyvauja projekte „FUTBOLIUKAS”. Nors projektinės veiklos vyksta dar tik antrą mėnesį, „Futboliukas” mūsuose jau baigia „įsikurti” ir jaučiasi vis jaukiau.
„Futboliuko” projekto tikslas – naudojant žaidimus ir pedagoginę „smagaus futbolo žaidimo koncepciją“ suteikti vertingos ir praturtinančios žaidimo patirties vaikams, taip pat populiarinti futbolą, sudominant jaunuosius žaidėjus ir ugdant įvairiausius jų talentus. Organizuojant žaidimus siekiama skatinti bei stiprinti draugystę ir sportinį bendradarbiavimą tarp projekto organizatorių, dalyvių, o taip pat ir kaimyninių bendruomenių. Projektą organizuoja Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA) ir Lietuvos futbolo federacija (LFF).
Kad projekto dalyviai tobulėtų ir jų įgūdžiai žaidžiant futboliuką augtų, reikia ne tik daug sportuoti, bet kas mėnesį atlikti ir nemažai užduočių: vaikai mokėsi kamuolį „prasivaryti“ ir perduoti draugui, atliko smagias interaktyvias užduotėles „Futboliuko dėlionė“, „Futboliuko elementai“ bei mėnesio užduotis „Futboliuko“ knygutėje. Lapkričio 23 dieną visus priešmokyklinių klasių vaikus subūrė į bendrą renginį fizinio ugdymo mokytojo V.Kapčiaus treniruojamų futbolininkių komanda. Merginos pasidalino savo patirtimi, pasakojimais apie varžybas, laimėjimus, aprangą. Mūsų mažieji susidomėję klausėsi, uždavinėjo klausimus ir dar daugiau išplėtė savo žinias apie futbolą.
„Futboliuko” projektas vienija kelis šimtus Lietuvos ugdymo įstaigų ir tęsis iki pat gegužės mėnesio – kiekvieną kelionės mėnesį lauks nauji iššūkiai ir išbandymai, nes futbolą galima pažinti ne tik žaidžiant aikštelėje, bet ir kuriant, atliekant įvairias lavinamąsias užduotis, vaidybą, bendravimą. Visa tai leis suvokti futbolą kaip veiklą, apjungiančią įvairias veiklos sritis.
„Futboliukas” – tai paprasta futbolo atmaina, kuri žaidžiama salėje ir lauke 3 prieš 3 netradicinėse erdvėse. Toks žaidimas suteikia daug daugiau džiaugsmo nei įprasti komandiniai žaidimai, nes visi vaikai yra įtraukiami į žaidimą ir visi gauna progą pasimėgauti žaisdami su kamuoliu.