ŽEMĖS DIENAI – DAUGYBĖ VEIKLŲ

Jau nuo pirmadienio chemijos ir biologijos pamokų metu mokiniai klausė paskaitų, kurias nuotoliniu būdu organizavo Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija. Paskaitos – „Ar miške mes esame svečiai?“, „Pelkės ir jų vaidmuo mūsų gyvenime“ – įdomios ir svarbios kiekvienam žmogui.
Kovo 20 d. mokyklos teritorijoje buvo iškelta Žemės vėliava. Tą dieną mokiniai gamtos, chemijos, fizikos, geografijos pamokų metu dalyvavo viktorinose, tikrino savo žinias apie Žemės globalines problemas, Lietuvos gamtą, apie reiškinius, vykstančius gamtoje ir kt. Mokiniai paruošė įdomius projektinius darbus bei skaitė pranešimus apie oro, vandens bei dirvožemio taršą, jų pasekmes Žemei ir visai žmonijai. Mokyklos pirmo aukšto fojė sužaliavę berželiai pasipuošė įvairiaspalviais žiedais su mokinių palinkėjimais ŽEMEI.
1a klasės mokiniai Žemės dieną paminėjo naujoje ir įdomioje Druskininkų muziejaus Galerijos edukacijoje ,,Pavasario šauktuvės“. Edukatorė Adelė Kudarauskienė vaizdingai ir smagiai nuteikė vaikus kūrybiniam darbui – inkilėlių dekoravimui. Inkilėliuose vaikai ,,apgyvendino“ MEILĘ, GLOBĄ ir RŪPESTĮ mūsų planetai – ŽEMEI. Žinių įtvirtinimui mokiniai sudalyvavo viktorinoje ,,Sėkmės ratas“. Norint apsaugoti Žemę ypatingai turime išmokti tinkamai ir pagarbiai elgtis su viena iš keturių gamtos stichijų – UGNIMI. Apie tai mums aiškiausiai papasakojo Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai. Vaikai smalsiai apžiūrėjo gaisrinės inventorių, gaisrines mašinas, stebėjo įjungtus švyturėlius, matavosi šalmus. Tariam AČIŪ ugniagesiams už draugišką priėmimą ir pasakojimą apie savo profesiją.