ŠVENTĖME KOVO 11-ĄJĄ

Kovo 8 -osios ankstyvą rytmetį pilietinių dainų garsai pakvietė mokinius, mokytojus, mokyklos vadovus į mokyklos kiemą paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos. Nors šaltukas stingdė žandus, tačiau tautiškai nusiteikę ryto žvarbą nugalėjome: kas Lietuvos trispalve apsisupęs ar mojuodamas, kas tautinių spalvų šaliku apsigobęs, kas plačiai Lietuvos himną giedodamas… Širdis šildė Janinos Degutytės eilės, Onos Žukienės vadovaujamos muzikos studijos „Žvaigždžių sonata“ atliekamos mažųjų dainorėlių dainos. Trečiosios pamokos metu pradinukams pamokas apie garbingą Lietuvos istoriją vedė 7 – 8 klasių mokiniai, o vyresnieji rašė linkėjimus Lietuvai – iš jų bus sudėliotas palinkėjimą albumas.

O šiltą ir saulėtą kovo 8-osios popietę vyko visų priešmokyklinių grupių renginukas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.
Šventės metu mūsų ugdytiniai deklamavo eilėraščius ir dainavo dainas mylimai Tėvynei.

Sanatorinėse klasėse Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – buvo minima įvairių veiklų ir pamokų metu. Integruotoje 5-10 klasių istorijos, pilietiškumo ir lietuvių kalbos pamokoje ,,Kovo 11-oji! Mes LAISVI!”, skambėjo eilės apie Lietuvą. Istorijos mokytoja R.Vaškevičienė papasakojo, kuo kiekvienam lietuviui reikšminga Kovo 11-oji, apžvelgė reikšmingiausius Lietuvos istorijos įvykius, prisiminė Lietuvos nueitą kelią. Mokiniai kūrė eilėraščius, akrostichus, miniatiūras, esė, laiškus Lietuvai, iliustravo prasmingai paminėdami Kovo 11-ąją!
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, spec. pedagogė A.Kryžiokienė, mokytojos V.Janušonienė ir R.Kuzminskienė pakvietė 1-4 sanatorinių klasių mokinukus į viktoriną „KĄ ŽINAI APIE SAVO ŠALĮ LIETUVĄ?“. Mokiniai aktyviai atsakinėjo į klausimus, varžėsi kas greičiau, kas tiksliau atsakys apie Lietuvos istoriją, simbolius, gamtą, įžymias vietas, džiaugėsi, kad žino svarbiausius dalykus apie savo gimtąjį kraštą 🇱🇹.
Dar stipresnių emocijų vaikams sukėlė praktinės viktorinos užduotėlės: sudėti pilį, sudėlioti žodžius, surasti paveikslėlių porą, nepasiklysti labirinte, žaisti „Bingo”, lavinant pastabumą bei dėmesį. Įveikę užduotis, mokiniai pasidžiaugė, kad gyvena gražiausioje šalyje – Lietuvoje.
Vaikų širdeles sušildė geros emocijos ir bendrystė.
Mokyklos erdvės pasipuošė pradinukų piešiniais. Mokiniai pasirinko eilėraščio posmą apie Lietuvą, jį dailiai nurašė ir iliustravo.