1„B“ PROJEKTINĖS VEIKLOS, SKIRTOS LIETUVAI

1b klasės mokiniai, jų tėveliai ir mokytoja Ilveta Eitmantienė net ir nuotolinio mokymo(si) kelyje turi bendrą tikslą – džiugu, kai tikslo įgyvendinimui visi turi sutelkti jėgas, pajusti bendrystę, palaikyti vienas kitą. Siekdami, kad nuotoliniu būdu vykdomas ugdymo procesas būtų kuo įvairesnis, patrauklesnis mokiniams, darni ir bendradarbiauti mėgstanti 1b klasės bendruomenė nutarė vykdyti mini projektą „Augame kartu“. Jo metu vaikučiai kartu su tėveliais pasirinko jiems mielą, artimą temą, atsakingai jai ruošėsi ir vaizdo susitikimų metu pristatė klasės bendruomenei. Tokiu būdu ir vaikai, ir tėvai nuotaikingai praturtino žinias apie gimtąją Lietuvą, jos miestus, kaimus, miškus, ežerus.

Vaikai domėjosi dalykais, kuriuos patys yra išbandę – taigi mokymasis buvo paremtas asmenine patirtimi, išgyventais potyriais. Buvo pristatytos kelios labai specifinės, retos temos: pvz., surinktos žinios apie pirties malonumus ir naudą žmogui; aptarta vaistažolių įvairovė, nuo kokių ligų jos padeda susirgus; kokį darbą atlieka žmogus ir bitutės, kol medus atkeliauja iki mūsų stalo.

Vaikučiai kartu su tėveliais kūrė įdomius pristatymus apie savo keliones, namuose turimus augintinius, dalijosi džiaugsmais ir rūpesčiais. O kiek emocijų sukėlė pristatymas, kurio metu vienos šeimos brolis pristatė savo sukurtą knygelę „Magiško lobio beieškant“! Kai kurie vaikučiai bendrą temą gvildeno ir rengė porose – taip mokiniai mokosi bendradarbiauti jau nuo pirmos klasės. Visi pristatymai vertingi, atlikti su meile, todėl susirinkusių prie ekrano šeimų buvo ypatingai šiltai išklausyti. Kartu su vaikais prie projekto pristatymo pamokų prisėdo ir tėveliai, vyko smagios diskusijos, aptarimai. Artėjant Vasario 16-ajai, pirmokai piešė MS Paint programėle, o savo piešinius skyrė Lietuvai. Klasės bendruomenei taip pat gimė sumanymas prie mokyklos augantį medelį papuošti savo darbeliais. Kiekviena šeima vyko jiems patogiu metu prie mokyklos ir ant šakelių kabino darbelius, taip prisiliesdami prie belapio augalėlio tarsi paliko dalelę savęs, savo namų šilumos, bendrystės… Juk būtent šis jausmas geras, gražus ir pats šviesiausias.