PAMOKOS MIESTO MUZIEJUJE IR GALERIJOJE

Vienas iš emocinį įspūdį stiprinančių edukacinių užsiėmimų Druskininkų miesto muziejuje ir Galerijoje yra šešėlių teatro edukacinė programa „KOKIUS PADAVIMUS APIE DRUSKININKUS KUŽDA ŠEŠĖLIAI?“. Joje – trys padavimai apie Druskininkus: „Legenda apie Švendubrės akmenį“, „Legenda Nemuno sūriuosius šaltinius“ ir „Padavimas apie Grožio šaltinį“. Pastarąją Šešėlių teatro edukacinio užsiėmimo temą galerijoje rinkosi antrokai, lydimi mokytojos Ilonos Graževičienės.
Šešėlių teatras, tai labai senas tradicijas turinti meninė ir lavinimo raiškos priemonė vaikams: reginys, muzika, garsas, įspūdis, lytėjimas, erdvė, saviraiškos galimybės ir kt.
Edukaciniame užsiėmime mokiniai per trumpą pasakojimą buvo supažindinti su šešėlių teatro istorija bei Druskininkuose buvusiu teatru. „Druskininkai buvo laikomi geriausia teatro scena provincijoje“, – 1850 m. mini žinomas poetas Vladislavas Sirokomlė savo kelionių aprašyme „Nemunas nuo versmių iki žiočių“. Mokiniams buvo įdomu išgirsti tai ir kitas šimtmečius menančias istorijas. Jie jau žinojo, kas yra padavimas ir kokių objektų kilmę jis vaizduoja. Išklausę padavimą ir pasiskirstę komandomis, su savo sukurtais judančių lėlyčių personažais, mokiniai įsitraukė į nuostabų ir nepakartojamą tikrų ir fantastinių būtybių pasaulį. Jame – drakonai, princai ir princesės, paukščiai ir gėlės …
***
Pasitinkant Pasaulinę Žemės dieną ir prieš pat Šv. Velykų šventes, Druskininkų miesto muziejaus galerijoje rengiamoje naujoje edukacijoje „PAVASARIO ŠAUKTUVĖS…“ dalyvavo  1 A ir 1 C klasių mokiniai ir jų mokytojos: Tatjana Krugelienė ir Jurgita Šumskienė.
Žingeidūs ir smalsūs mokiniai domėjosi lietuvių pavasario kalendorinėmis šventėmis, juolab, kad dauguma jų turi paukščių 🦆 vardus. Priminimui apie Žaliojo kurso idėją ir rūpinimąsi paukščiais bei mūsų planetos ateitimi liko spalvoti inkiliukai , dekoruoti pačių dalyvių rankomis.
Naujai įgytas žinias mokiniai puikiai panaudojo žaisdami viktorinoje, o Fotoveidrodis su Muziejaus eksponatais įamžino džiugias emocijas.

Druskininkų miesto muziejaus ir Galerijos informacija