TĘSIAME DALYVAVIMĄ PROJEKTE „BENDRADARBIAUJANČIOS KLASĖS”

Prieš dvejus metus „BENDRADARBIAUJANČIŲ KLASIŲ“ projekte prasidėjusi mūsų mokyklos 3c klasės ir Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos trečiokų draugystė ĮGAVO PAGREITĮ. Susipažinę ir dvejus metus virtualiai kartu šventę Vasario 16-ąją, šiemet mokiniai pradėjo susirašinėti laiškais. O kiek buvo laimės, gavus popierinį, ranka rašytą laišką ir sveikinimą! Šį pavasarį abi klasės nusprendė susipažinti gyvai, tad gegužės 27 d. ilgai lauktas SUSITIKIMAS ĮVYKO PUSIAUKELĖJE – prie Kauno pilies. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos mokiniai papasakojo apie savo gimtąjį miestą Nemakščius, kuris šiemet yra išrinktas mažąja Lietuvos kultūros sostine. Mokiniai pristatė savo vėliavą, herbą, papasakojo apie Nemakščių lankytinas vietas. Trečiokai vieni kitiems įteikė dovanėles, pažaidė susipažinimo bei judriuosius žaidimus.
Susitikimas pavyko puikiai! Labai tikimės, kad graži draugystė tęsis ir aplankysime vieni kitus, kuomet mokiniai galės gyvai vesti ekskursijas savo gimtuosiuose miestuose.
***
3c klasės mokiniai ir mokytoja Alina labai džiaugiasi, antrus metus bendradarbiaudami su Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos 3-iokais ir jų nuostabia mokytoja Virginija, o 3a klasės mokinukai su savo mokytoja Dalia taip pat jau antrus metus dalyvauja projekte „Bendradarbiaujančios klasės“ ir pamoką, skirtą Vasario 16–ajai paminėti, vedė kartu su Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos trečiokais ir jų mokytoja Loreta.
Smagu buvo šiemet vėl virtualiai susitikti ir kartu švęsti Vasario 16-ąją. Mokiniai pasiklausė vieni kitų dainų, pasigrožėjo kūrybiniais darbeliais, sprendė visų labai laukiamą „Kahoot“ viktoriną. Braukažodyje ieškojo Lietuvos himno žodžių.
„Džiaugiamės, kad susitinkame ne tik šiuolaikinių technologijų pagalba – vaikai vieni kitiems siuntė ir savo rankų darbo sveikinimus–atvirukus. Tikimės, kad jau greitai pavyks susitikti ir gyvai“ – sakė mokytoja Alina.
***
3a klasės mokinukai su savo mokytoja Dalia taip pat jau antrus metus dalyvauja projekte „Bendradarbiaujančios klasės“ ir pamoką, skirtą Vasario 16–ajai paminėti, vedė kartu su Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos trečiokais ir jų mokytoja Loreta.
Pamokoje mokiniai susipažino vieni su kitais, pristatė savo regionus – mūsiškiai „žiburiečius“ supažindino su Dzūkija, papasakojo apie vyrų ir moterų tautinius drabužius, papročius, pamokė dzūkiškų dainų, žaidimų, o visaginiečiai pristatė Aukštaitiją. Pristatymų reikėjo labai įdėmiai klausyti, nes po jų sekė viktorina „Dzūkai – Aukštaičiai“, o jau čia reikėjo ne tik atsakyti į pateiktus klausimus, bet ir atlikti įvairias užduotėles. Pamokos pabaigoje visi kartu mokiniai audė tautines juosteles. Ech, kiek patirta jaudulio, kiek gerų emocijų! Kitokia pamoka, nauji draugai ir naujos mokytojos – buvo ir staigmena, ir intriga, ir naujos žinios. Laikas kartu prabėgo taip greitai! Abiejų mokyklų mokiniai atsisveikino, pažadėję netrukus vėl susitikti.

***

Praeitais mokslo metais, mokytojos Renatos Jaskelevičienės iniciatyva mokykloje startavęs projektas „Bendradarbiaujančios klasės“, šiemet (2021 metais) įtraukė ir pradinukus.

Vasario 12 d. buvo nutiestas virtualus tiltas tarp mūsų mokyklos 2c klasės ir Raseinių raj. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos antrokų. Tai buvo pirmoji pažintis. Šiek tiek nedrąsiai, bet su nekantrumu ir susidomėjimu, dalyviai paminėjo vasario 16-ąją. Visi kartu sugiedojo himną, prisiminė pagrindinius Lietuvos simbolius, pristatė savo gimtuosius miestus, pasidžiaugė mokinių kurtais piešiniais, kartu siuntė žinutę Lietuvai, pasitikrino žinias apie savo šalį. Tikimės, kad tai tik gražaus bendradarbiavimo ir pažinties pradžia. Ateityje laukia dar daug įdomių projektų ir veiklų. Vaikai jau šiandien smalsauja, kada bus kitas susitikimas.

Mokytojos Alina ir Virginija

Dar vieni projekto dalyviai – 2a klasės mokinukai, tą pačią dieną jungėsi į pamoką apie Lietuvą, skirtą Vasario 16-ajai, kurią mokytoja Dalia vedė kartu su Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos mokinukais ir jų mokytoja Živile. Pamokoje abiejų mokyklų mokiniai pasidalino žiniomis apie Lietuvą, didžiuosius Lietuvos miestus, žemėlapyje rado Radviliškį, Druskininkus. Sužinojo apie Lietuvos simbolius. Iki kito susitikimo abi bendradarbiaujančios klasės sutarė paruošti namų darbus – pristatyti savo miestus. Kartu pasidžiaugta abiejų mokyklų mokinių darbeliais. Ir nors pirmojoje pamokoje ir jai ruošiantis patirta daug jaudulio, geros emocijos pamokai pasibaigus, lydės dar ilgai. Nekantriai lauksime sekančio susitikimo.

Mokytoja Dalia

Plačiau apie projektą:

„Bendradarbiaujančių klasių“ projektas yra mokytojų tinklaveikos projektas. Didėjantis ugdymo kompleksiškumas kreipia ieškoti naujų partnerysčių, strategijų ir efektyvių veiklos formų. Skaitmeninių technologijų plėtra keičia gyvenimo ir mokymosi procesus. O edukacinės technologijos leidžia tinkamai pasinaudoti įgyta kitų asmenų patirtimi. Plačiau