SUSITIKOME SU „POETINIO DRUSKININKŲ RUDENS” DALYVIAIS

Penktadienį mokykloje viešėjo ir su septintų, aštuntų klasių mokiniais susitiko tarptautinio literatūros festivalio „Poetinis Druskininkų ruduo” dalyviai – Briuselyje gyvenanti lietuvių poetė, rašytoja Agnė Žagrakalytė ir šiuo metu Niujorke tarpdisciplininėms Menų ir Mokslų studijoms vadovaujantis, iš Kolumbijos kilęs profesorius, poetas Carlos Aguasaco. Ispaniškai skaitoma poezija, pokalbiai anglų kalba nebuvo kliūtis šiltam, betarpiškam bendravimui, kai ir be vertimo į lietuvių kalbą, išraiškinga kūno kalba buvo pasakyta tiek daug, o svečio pedagoginis talentas stebuklingai į deklamavimą, lyg kokio muzikinio kūrinio solo partijos, pritariant chorui atlikimą (ISPANIŠKAI!) įtraukė ir mus, klausytojus. Atsivėrė mums iki šiol nematyti eksperimentai su eilėraščio forma, poezijos ir mokslo pasaulio ryšiai, emigracijos, vienišumo temos.

Tiesą sakant, pažinčiai su daugybę apdovanojimų pelniusia, nepaprastai kūrybinga ir produktyvia jauna autore Agne Žagrakalyte mums tiesiog tragiškai laiko pritrūko, todėl bandysime pažintį tęsti kitokia forma (nes labai labai norisi!). Ačiū viešniai už VISIEMS padovanotą elektroninę savo knygos „Kilnieji sukčiai” versiją! Ir nors susitikimas tetruko vieną valandą (vaikai pageidavo BENT DVIEJŲ!), svečių dovanotos knygos, naujos pažintys ir patirtys, užuominos, ir iš to kylantis spiečius naujų klausimų, leis paieškoti, pasigilinti ir jį pratęsti kiek kam norėsis.