STEAM LABORATORIJOSE – PAMOKOS VYRESNIŲJŲ KLASIŲ MOKINIAMS

 7-8 kl. mokiniai kartu su mokytojomis Inga Matulevičiene ir Jūrate Kleponiene dalyvavo Alytaus STEM atviros prieigos centre – Alytaus kolegijos padalinyje, kuriame mokiniai galėjo savarankiškai eksperimentuoti ir kurti. Dalyvavo biologijos ir chemijos, fizikos laboratorijose, užsiėmimuose ,,Kristalų mikropasaulis“ ir ,,Spyruoklės parametrų tyrimas”. Mikroskopu tyrinėjo laboratorijoje užaugintų ir natūraliai augaluose susiformavusių neorganinių medžiagų kristalus. Iš įvairių valgomosios druskos rūšių ant objektyvinių stiklelių užaugino natrio chlorido kristalus ir juos apžiūrėjo mikroskopu, pasigamino ir stebėjo įvairių druskų kristalų vaizdus, mikroskopinius preparatus iš augalų ir juos tyrinėjo mikroskopu, stebėjo cheminių medžiagų kristalus, jų formas. Fizikos laboratorijoje tyrinėjo nuo ko priklauso deformuotoje spyruoklėje atsirandanti tamprumo jėga ir tamprumo koeficientas, spyruoklės svyruoklės svyravimų periodas. Spyruoklinės svyruoklės svyravimus fiksavo Vernier Go Direct jėgos ir pagreičio jutikliais, o kompiuterinės programos Vernier Graphical Analysis dėka analizavo ir apskaičiavo svyravimų amplitudę, periodą, dažnį, tamprumo koeficientą.
Laboratorijose atliekamos veiklos leido mokiniams praplėsti fizikos, chemijos, biologijos žinias, lavinti darbo su šviesiniu mikroskopu įgūdžius.