RAŠYKIME BE KLAIDŲ!

Vasario 21-oji Jungtinių Tautų paskelbta TARPTAUTINE GIMTOSIOS KALBOS DIENA. Norėdami įprasminti lietuvių kalbos svarbą, jos archajiškumą ir ypatingumą vasario 23 d. organizavome Druskininkų savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų 7-8 klasių mokinių lituanistinį konkursą ,,RAŠYKIME BE KLAIDŲ!“. Renginys subūrė geriausiai gimtosios kalbos gramatiką išmanančius mokinius – iš „Atgimimo“ mokyklos, Leipalingio, Viečiūnų progimnazijų ir „Saulės“ pagrindinės mokyklos. Gimtosios kalbos puoselėtojus pasveikino mokyklos direktorė Lina Bagdanavičienė, Švietimo skyriaus vedėja Diana Brown ir renginio vedėjų ištarti skambūs, taurūs žodžiai apie tai, kokia unikali, archajiška ir nelengva yra mūsų lietuvių kalba. Renginio metu buvo pagerbti ir ankstesnių konkursų dalyviai, laimėtojai: šįmet „Saulės“ mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo lietuvių kalbos žinias tikrinančioje olimpiadoje „KINGS“, kūrybinį požiūrį apie gimtąją kalbą atskleidusiame konkurse „Ką man reiškia lietuvių kalba?“ – mokiniai buvo apdovanoti rengėjų padėkomis. Pasibaigus įžanginei renginio daliai, kurioje dalyviams geros nuotaikos užtaisą dovanojo muzikos mokytojos Onutės Žūkienės auklėtiniai, 8b klasės mokinys, tikras saksofono virtuozas, Gytis Radzevičius ir 6c klasės mokinė Skaistė Tumosaitė, virpinusi gitaros stygas, prasidėjo diktanto rašymas. Šis procesas užtruko pamoką – konkursas vyko sklandžiai: mokiniai uoliai ir dėmesingai tikrino užrašomą tekstą, stengdamiesi pritaikyti pamokose sukauptas rašybos ir skyrybos žinias. Užrašę diktanto tekstą, mokiniai iš svečių mokyklų turėjo progą pasižvalgyti po mūsų gimtosios mokyklos koridorius – tokią „ekskursiją“ jiems organizavo mokinių tarybos nariai. Na o lietuvių kalbos mokytojų laukė atsakingas darbas – išrinkti raštingiausią, geriausiai lietuvių kalbos rašybos taisykles išmanantį septintų – aštuntų klasių mokinį. Diktanto tekstas, pasirodo, buvo gana „kietas riešutėlis“ mūsų mokiniams, nes nei viename darbe klaidelių neišvengta, o antrosios vietos laimėtoją nuo pirmosios skyrė viso labo viena klaida… Skelbiame laureatų „pakylą“, dėkojame juos rengusioms mokytojoms, ačiū sakome „Saulės“ mokyklos lietuvių kalbos mokytojoms – Rasai Truskienei, Renatai Jaskelevičienei ir Rūtai Simutienei – už konkurso idėją, įgyvendinimą, gimtosios kalbos populiarinimą. Šilčiausią padėkos žodį norime tarti ilgamečiams mokyklos socialiniams partneriams – KASP 109-osios kuopos kariams savanoriams ir kpt. Kęstučiui Valentai už dovanas ir dėmesingumą konkurso dalyviams. Dovanų niekad nebūna per daug – tad ačiū tariame ir Druskininkų savivaldybei, apdovanojusiai konkurso laureatus.
1 vietos laimėtoja – Jorūnė Katauskaitė, „Atgimimo“ mokykla;
2 vietos laimėtoja – Ugnė Lesevičiūtė, „Saulės“ pagrindinė mokykla
3 vietos laimėtoja – Brigita Diglytė, „Saulės“ pagrindinė mokykla