Lapkričio 16 d. daugelyje pasaulio šalių yra minima Tarptautinė tolerancijos diena. Tolerancija mus moko pakantumo, įpareigoja į pasaulį, jo įvairovę žvelgti kitaip – atvirai, plačiai, suvokiant, kad esame unikalūs savo skirtingumu, kultūrų, požiūrių įvairove. Būdami tolerantiški, mes mokomės vertinti savarankiškai, mąstome kritiškai, samprotaujame etiškai.
Šios dienos paminėjimui kasmet pasiūlomas vis kitoks simbolis – šie metai pakvietė pasirinkti itin reikšmingą ženklą – RANKAS. Juk rankos ypatingos: jos kuria mūsų ateitį, ištiesia pagalbos ranką, šluosto ašarą, glosto nuskriaustąjį, nutiesia tiltus į susipažinimą… Skaudžios istorinės atkarpos taip pat atskleidė, kokie svarbūs ir reikšmingi gali būti rankomis atlikti darbai – jos gali tapti negailestingomis visa ko griovėjomis, naikintojomis…
Mūsų mokyklos mokiniai ir klasių auklėtojai taip pat buvo pakviesti paminėti ir įprasminti šią dieną: buvo diskutuojama ir aiškinamasi žodžio ,,tolerancija“ reikšmė, norintys galėjo piešti, klijuoti plakatus, daryti koliažus šia tema. Kiekviena klasė pildė tolerancijos dienos simbolį savo idėjomis apie tai, kuo svarbios žmogaus rankos, kokios plačios ir nežabojamos yra jų galios. I a. fojė išaugo rankų ,,medis“, kviečiantis paskaityti prasmingiausias ir originaliausias mokinių išsakytas mintis. Istorijos mokytojai pamokų metu prisiminė pačius reikšmingiausius istorinius momentus, kuomet tautoms, istorinėms asmenybėms itin stigo pakantumo ir tolerancijos. O pradinių klasių moksleiviai susikibę mažomis rankelėmis atliko simbolinį Tolerancijos dienos ,,žygį“ – apjuosė dideliu ratu savo gimtąją mokyklą.
Sanatorinėse klasėse Tolerancijos dieną, socialinės pedagogės Jolantos Karsokienės organizuotoje pilietinėje akcijoje aktyviai dalyvavo visa sanatorinių klasių bendruomenė. Žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna… Tokia tema klasių valandėlių metu mokiniai buvo raginami kurti – piešti, rašyti. Vaikų darbais tolerancijos tema gali pasigrožėti visi užsukę į sanatorines klases.
Mokytoja Renata Jaskelevičienė
Socialinė pedagogė Kristina Rūkštelienė