ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ 2017

2017 metų lapkričio 13-19 dienomis mokykloje vykusios Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema „Šiaurės salos“ kvietė vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius pakeliauti po salas Šiaurės šalyse.

Pirmadienį mokyklos skaitykla tapo tikra vandenų karalyste. Mokytojos G.Kalesnykaitės mokinių paveikslų  paroda „Povandeninis pasaulis“, sienų aplikacijos, skaityklos erdvę pakeitė neatpažįstamai ir leido surengti įsimintiną skaitymo šventę. „Šviesos ir žodžio“ šventėje dalyvavo 4a klasės mokiniai (mokytoja D.Kavaliauskienė). Žvakelės ugnelės, simbolizuojančios knygos ir žodžio šviesą, šiemet buvo uždegtos ne tik mūsų bibliotekoje – viso daugiau kaip 2000 bibliotekų aplink Baltijos jūrą vaikai skaitė tą patį tekstą savo gimtąja kalba. Mūsų moksleiviai, „virtę“ piratais, skaitė ištrauką iš suomių rašytojo  Mauri Kunnas  knygos „Lobių sala”.

Antradienį vyko pamoka „Virtuali kelionė  į Laplandijos šalį“. Moksleiviai,  žiūrėdami skaidres ir atsakinėdami į klausimus, susipažino su Suomijos  gamta, su Laplandija –Kalėdų senelio  gyvenamąja vietove ir rezidencija. Pamokos pabaigoje vaikai pasitikrino įgytas žinias  atsakinėdami į testo klausimus.  Pamoką vedė mokytoja I.Valentukevičienė.

Ketvirtadienį 8a klasėje mokytoja I.Kadziauskienė surengė viktoriną „Šiaurės šalys“. Mokiniai susipažino su Šiaurės šalių gamta, tradicijomis, ekonomika, kultūra.

Šią savaitę vyko ne tik skaitymai ir viktorinos, bet ir „šventė“ skrandžiui. 8a klasės mokiniai  per mitybos pamokas kepė „Pirato akį“ ir „Trolių pirštelius“. Iš meduolinės tešlos gamino įvairių formų sausainius. Jiems padėjo mokytoja N.Žūkienė.

9 klasės mokiniai  su auklėtoja J.Burokiene maišė tešlą „Daniškas pyragas“. Pyragą puošė 6a klasės  moksleiviai ir mokytoja G.Kalesnykaitė.

SANATORINIŲ KLASIŲ BIBLIOTEKOJE

Sanatorinių klasių biblioteka viena pirmųjų užsiregistravo dalyvauti projekte „Šiaurės šalių  bibliotekų savaitė“. Čia veikė teminė Šiaurės šalių rašytojų knygų paroda. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas švedų rašytojai Astridai Lindgren. Jos 110-ajam jubiliejui skirtą parodą bibliotekininkė  Danutė Potelienė pristatė atskirai. Mokiniai klasės valandėlių metu piešė Šiaurės šalių rašytojų kūrinių personažus ir savo piešiniais papuošė biblioteką.

Lapkričio 15 d. sanatorinių klasių  bibliotekininkė  Danutė  Potelienė  jaunuosius skaitytojus pakvietė į garsinio skaitymo renginį. Ji priminė, kad šių metų projekto tema – ,,Šiaurės salos“. Bibliotekininkė vaikams papasakojo, kad netrukus švęsime atkurtos Lietuvos 100 metų jubiliejų. Šiemet minimos ir Suomijos 100-osios nepriklausomybės metinės. Istorijos mokytoja Ramutė Vaškevičienė sudomino vaikus pasakojimais apie vikingų karo žygius į seniausią Lietuvos gyvenvietę – Apuolę.

Jaukioje aplinkoje, degant žvakei buvo skaitomos  ištraukos iš vienos skaitymams siūlomos suomių autoriaus Mauri Kunnas knygos „Lobių sala“. Skaitymus pradėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gražina Naujalienė. Vėliau įsidrąsino ir vaikai. Po skaitymų mokiniai gavo įvairių užduočių. Labiausiai jiems patiko ieškoti bibliotekoje paslėpto lobio.

Bibliotekininkė padėkojo vaikams už aktyvų dalyvavimą, paragino ilgais rudens ir žiemos vakarais paimti į rankas knygą, apdovanojo žymekliais – skirtukais knygai su Šiaurės šalių bibliotekų savaitės simboliais ir pavaišino „piratų skanėstais“.