TRADICINĖ PADĖKŲ DIENA

Su alinančia vasaros kaitra prasidėjo ilgai lauktas ramybės ir atokvėpio laikmetis mokiniams, jų tėveliams ir mokytojams – juk šie mokslo metai buvo kitokie – pabaigti juos teko nuotoliniu būdu! Ir atnešė jie visą šūsnį naujų patirčių: išmokome sėkmingiau naudotis informacinėmis technologijomis, išsiugdėme didesnį savarankiškumą, atsakomybę, plėtojome dalijimosi gerąja patirtimi kultūrą, dialogą su tėvais. Metų pabaigtuvės daugeliui buvo sėkmingos – gaila tik vieno, kad įvestas karantinas neleido mokiniams realizuoti savęs konkursuose, olimpiadose, sporto varžybose, nes tik dalis jų spėjo įvykti iki kovo mėnesio pabaigos. Tačiau tradicinė Padėkų diena ,,Nešu saulę Tau į delnus…“ parodė, kad visgi daug spėta padaryti!

Birželio 17 dieną ,,Saulės“ bendruomenės nariai susirinko į aštuntą Padėkų dienos renginį. Tiesa, šįmet jis buvo kiek kuklesnis dalyvių skaičiumi, o salėje sėdintys laikėsi ir mums jau įprasto didesnio atstumo reikalavimo… Renginys sukvietė olimpiadų ir konkursų laureatus, mokinius, kurie mokosi tik dešimtukais, taip pat tuos, kurie šiais mokslo metais padarė didelę asmeninę pažangą. Renginyje viešėjo ir mokinius pasveikinti padėjo Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, mero patarėjas Simonas Kazakevičius, Švietimo skyriaus vedėja Diana Brown, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė ir mokyklos kuratorė Lina Gražulienė, Druskininkų LIONS moterų klubo prezidentė Lina Viselgienė ir klubo narė Loreta Baliukonienė.

Renginyje viešėjęs ir šauniausiems mokyklos mokiniams gerų žodžių negailėjęs meras Ričardas Malinauskas įteikė ir atminimo dovanas – stropuoliai džiaugiasi atminties laikmenomis, kurios pravers mokymosi procese. Na o mero patarėjas Simonas Kazakevičius ir šiais metais neatėjo tuščiomis: aktyvus mokyklos tarybos narys jau antrąjį kartą skelbė ,,Asmeninės pažangos“ nominaciją! Atiteko ji septintokui Gyčiui Bagdanavičiui: berniukas yra puikus sportininkas, ne kartą mokyklos garbę gynęs savivaldybės ir respublikinėse sporto varžybose, o šiais metais, įtakotas gražios pažinties su Druskininkų bažnyčios klebonu Vaidu Vaišvilu, jis tapo uoliai besidarbuojančiu mokiniu, pajutusiu atsakomybę ir už mokymosi rezultatus – nuotolinio mokymosi etape Gytis buvo kruopštus, atidus, dėmesingas ir mandagus. Metų pažangos nominacijos buvo įteiktos Arnui Sasnauskui, Justinui Balkei, Emilijai Aranauskaitei, Skaistei Pigagaitei, Benui Kondeliauskui, Arūnui Jurkoniui, Matui Urmanavičiui, kuris tapo ir Tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso Druskininkų savivaldybėje nugalėtoju.

Kovo pabaigoje šalyje įvestas karantinas neleido įgyvendinti tam tikrų sumanymų, planų – nevyko sporto varžybos, olimpiadų tolimesni etapai, respublikiniai konkursai. Tačiau per įprasto mokymosi laiką mūsų mokyklos mokiniai spėjo nuraškyti pačias svarbiausias pergales Druskininkų savivaldybės etapuose. Tad į sceną atsiimti apdovanojimų ir dovanų užlipo gausus būrys mokinių: Ugnė Mikelionytė, Ermita Mardosaitė, Gabrielė Kadziauskaitė, Indrė Vaitulevičiūtė, Skaiva Radvilavičiūtė, Justina Janulevičiūtė, Gabija Subačiūtė. Tai technologijų, geografijos olimpiadų prizininkai, lituanistinių ir dailės konkursų laureatai.

Metai buvo dosnūs – kaip iš gausybės rago pabiro mokiniai, kurie metiniuose įvertinimuose turi tik dešimtukus! Be to, tai mokiniai, kurių universalumas atsispindi ir įvairiuose konkursuose, varžybose – jie ir dailės, muzikos virtuozai, įdomius pomėgius turintys mokiniai. Tad plojimų negailėjome Ugnei Gaidytei, Evelinai Tamašaitytei, Orestui Zuzevičiui, Ugnei Lesevičiūtei, Šarūnui Giedraičiui, Gustui Lukšiui, Danielei Sobol, Gabrielei Sapežinskaitei, Kamilei Valalytei, Marijai Vaikšnoraitei. Dar trys dešimtukais besipuikuojantys mokiniai buvo apdovanoti ypatingomis dovanomis: Faustui Pauliukui piniginę premiją įsteigė Druskininkų ,,LIONS“ moterų klubas – buvo pastebėtas Fausto muzikinis talentas, jis tapo Druskininkų savivaldybės mokinių meninio skaitymo konkurso III-os vietos laimėtoju; Gabrielei Balionytei piniginę premiją už puikius mokymosi pasiekimus bei mokyklos atstovavimą sporto varžybose paskyrė mokykla; na o dar vieną piniginį prizą įsteigė druskininkietis Darius Šavolskis, dirbantis Briuselyje, Europos Gynybos agentūroje – jis atiteko Ugnei Jurkšaitytei.

Renginio metu buvo padėkota mokyklos draugams – Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos pedagogams, kurių dėka mokyklos koridorius papuošia vaikų darbų parodos. Taip pat mokyklos direktorė Ramutė Siliūnienė negailėjo padėkos žodžių tėveliams, padedantiems ugdyti jaunąją kartą, bei mokykloje dirbantiems mokytojams. Tądien iškilmingai buvo atsisveikinta su technologijų mokytoja Gražina Kalesnykaite ir fizinio ugdymo mokytoja Janina Čepaitiene, kurios išugdė didelį būrį asmenybių.

Šventinę nuotaiką renginyje padėjo sukurti šokių mokytojos Birutės Levanaitienės ugdytiniai; muzikinius kūrinius dovanojo gitaristas Gabijus Gelgota, saksofono virtuozai – Kamilė Valalytė ir Gytis Radzevičius, smuiku griežė Faustas Pauliukas.

Tikime, kad artėjantys mokslo metai bus įprasti: galėsime įgyvendinti tai, kas liko ,,už kadro“, galėsime bendrauti, nesilaikydami saugaus atstumo, ir mums nereikės ,,slėptis“ už kompiuterio ekrano širmos… Gražios ir sveikos vasaros!

                                                                                                    Renata Jaskelevičienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė