SVEČIUOSE – POETINIO FESTIVALIO DALYVĖS

Gera būna į savaigalį „išeiti” tokiam turtingam. Parsinešti ne tik tylų, gilų poetinio žodžio skambesį – paties kūrėjo skaitoma poezija virsta kažin kokiu iškilmingu, pakylėjančiu, sakraliu glėbiu, kuriame norisi kuo ilgiau pabūti. Betarpiškas, nuoširdus ir džiaugsmingas bendravimas, santykis, kurio gerumą ir šilumą parsinešęs jauti dar bent pora dienų – ir norisi, kad „burtai“ kuo ilgiau neišsisklaidytų.

Nepaprastai džiaugiamės susitikimu su tarptautinio literatūros festivalio Poetinis Druskininkų ruduo / Druskininkai Poetic Fall dalyvėmis – poetėmis, vertėjomis Aliis Aalmann iš Estijos, Marija Mažule iš Lietuvos ir charizmatiškąja Kateryna Michalicyna iš Ukrainos. Didžiuojamės mokytojos Renatos Jaskelevičienės mokiniais, specialiai šiam susitikimui sukūrusiais HAIKU, į kuriuos talpiai sudėjo savo pamąstymus ir mintis apie poetus ir kūrybą, maža to, išgirdę, kad pas mus viešėsiančios poetės – užsienietės, mokiniai patys savo haiku išvertė į anglų kalbą – ir tai padarė taip gerai, kad viešnios, pačios būdamos profesionalios vertėjos, buvo sužavėtos ir, negalėdamos atsistebėti, negailėjo mokiniams komplimentų.

Džiaugiamės tapę kad ir nedidele didelio literatūrinio įvykio Lietuvos poezijos pasaulyje, dalele.