„RAŠIAU APIE SAULĘ, KURIOS NEMAČIAU…“

,,Rašiau apie saulę, kurios nemačiau…“ – tokiu vardu pavadinome mokykloje vykusį poetės Janinos Degutytės 90–ųjų gimimo metinių minėjimą. Jautrios, trapios sielos poetę subrandino skaudūs gyvenimo kirčiai, netektys… Augo senelės mylima ir ugdoma, ramybę ir atgaivą rasdavo gamtos globoje.

Renginio pradžioje nuskambėjo mokinių atliekama daina ,,Rudens naktis sustojo“ – šios populiarios dainos teksto autorė yra poetė  J. Degutytė. Mokiniai  pristatė poetės gyvenimo, veiklos, kūrybos ypatumus – 7a kl. mokinės Ugnė ir Marija parengė filmuotą reportažą, kuriame įamžino literatūrologę V. Daujotytę bei pačią J. Degutytę – pokalbio metu mokinės aptarė poetės vaikystę, kūrybos bruožus ( montažas – Paulina Vysockytė). Geriausia mokyklos ir savivaldybės skaitovė Ugnė skaitė ištrauką apie poetės senelę, jos įskiepytas vertybes anūkei. Šeštų klasių mokiniai parengė literatūrinį eilėraščių montažą ,,Mėnesiai“. O štai 8a kl. mokiniai, dar rudenį atlikę namų darbus, renginio metu juos ir pristatė – jie fiksavo meilės ženklus gamtoje bei juos supančiose aplinkos technologijose, vėliau iš nuotraukų buvo sumontuotas filmas „Jeigu tu ateisi, tai ateik kaip saulė“ (montažas – Kristupas Andrulionis).