PRADEDAME DALYVAUTI RESPUBLIKINIAME „SVEIKATIADOS“ PROJEKTE

Mūsų mokykla šiais mokslo metais pasirašė sutartį ir dalyvaus respublikiniame projekte  „Sveikatiada“, kurį  įgyvendina VšĮ „Tikra mityba“. „Sveikatiada“ – tai ilgalaikis sveikos gyvensenos ugdymo projektas, suteikiantis vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą.  Bus organizuojami vaikams įdomūs ir patrauklūs renginiai, kurių metu moksleiviai plės savo žinias ir supratimą sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse. Veiklose dalyvaus ne vien moksleiviai, bet ir mokytojai, mokyklų administracijos darbuotojai bei tėvai.

„Sveikatiada” šiais mokslo metais organizuoja Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo remiamą projektą „Sveikatiados maisto detektyvai“. Projektas skirtas 5–7 klasių moksleiviams, tačiau veiklos yra orientuotos į visas ,,Sveikatiados” projekte dalyvaujančias Lietuvos ugdymo įstaigas ir jų vaikus. Todėl kiekvieno konkurso metu bus apdovanojama po 5 ikimokyklinio ir 5 mokyklinio amžiaus ugdymo įstaigas. Papildomai mokyklinio amžiaus ugdymo įstaigos bus pakviestos sudalyvauti kiekvieno iššūkio baigiamajame renginyje bei tapti respondentais prieš 4 metus vykdytame ir šiais metais kartojamame bendrojo lavinimo mokyklų 6–7 klasių mokinių mitybos įpročių ir fizinio aktyvumo įgūdžių tyrime.

Su visuomenės sveikatos stiprinimo fondu organizuojami 5 iššūkiai. Papildomai ,,Sveikatiada“  parengė dar du iššūkius, taip pat ,,Sveikatinimo idėjų konkursą“ bei ,,Sveikatiados“ himno kūrimo konkursą.

Mokyklos projekto ambasadorė ir veiklų koordinatorė – Vilija Žadeikienė, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje.