PROJEKTAS „ŠIMTAS KNYGŲ VAIKAMS IR LIETUVAI” SANATORINĖSE KLASĖSE

Sanatorinių klasių mokiniai aktyviai dalyvavo projekte „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. Bibliotekininkė D.Potelienė atrinko bibliotekoje esančias knygas, patekusias į šimtuko sąrašą. Knygas, kurių trūko paskolino darbuotojai iš savo asmeninių bibliotekų. Nemažai knygų  buvo su rašytojų autografais. Skaitytojų dėmesio sulaukė seniausia bibliotekoje esanti knyga –  J.Kymantaitės-Čiurlionienės ,,Dvylika brolių juodvarniais laksčiusių‘‘, išleista 1945m.Bibliotekininkės D. Potelienės  paraginti mokiniai skaitė ir iliustravo  knygas iš pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį atrinktų reikšmingiausių lietuvių autorių knygų vaikams ir paaugliams sąrašo ,,Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai‘‘. Prie projekto noriai  prisijungė pradinių klasių ir lietuvių kalbos mokytojos. Kartu su mokytojomis – V.Janušoniene ir R. Kuzminskiene pradinių klasių mokiniai skaitė ir iliustravo J. Degutytės ,,Pelėdžiuko sapną“, S. Nėries ,, Eglę žalčių karalienę‘‘ ,V.Nemunėlio ,,Meškiuką Rudnosiuką‘‘ ir daugelį kitų knygelių. Lietuvių kalbos mokytojos –
V.Tartainienė ir R.Truskienė skatino  skaityti paauglius. Minint 155-ąsias lietuvių tautos atgimimo dainiaus, poeto J. Mačiulio – Maironio gimimo metines, lietuvių kalbos mokytoja R.Truskienė vedė atvirą pamoką 9-10 kl. mokiniams. Jie klausė pasakojimų apie Maironio gyvenimą ir kūrybą, skaitė ,,Jūratę ir Kastytį‘‘, sužinojo, kad ši baladė knygų sąraše ,,Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai‘ rikiuojasi trečioje vietoje ir piešė iliustracijas.

Lietuvių kalbos mokytojos V.Tartainienės mokiniai skaitė ir iliustravo J.Degutytės, V. Palčinskaitės, J. Erlicko, V.V.Landsbergio knygas.

Susitikti su mokiniais buvo atvykusi R. Skučaitė – poetė, kurios net trys eilėraščių knygos pateko į geriausių knygų šimtuką. Poetė papasakojo apie savo kūrybą. Jos eilėraščius skaitė aktorius G.Mikalauskas.

Į projektą įsitraukė ir bibliotekoje neretai apsilankantys mokyklos bei sanatorijos darbuotojų vaikai. E.Krušaitė, K.Balevičiūtė, N. Galčiūtė, M. Stankevičiūtė, V. Stankevičiūtė ir S.Tarasevičiūtė perskaitė knygeles iš šimtuko sąrašo ir jas iliustravo.

Projekto metu perskaityta apie 60 knygų. Iliustruota ir nupiešta per 150 piešinių. Pristatydami piešinius parodai mokiniai Lietuvos žemėlapio kontūruose rado vietovę, iš kurios atvyko ir pasirašė. Tokiu būdu lyg patvirtino savo indėlį švenčiant atkurtos Lietuvos šimtmetį. Visus mokinių darbus galima pamatyti apsilankę šiuo metu bibliotekoje veikiančioje parodoje ,,Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai”. Originalios mokinių iliustracijos stebina nuoširdumu ir fantazija. Jos liudija, kad ateities Lietuva – skaitanti ir kurianti, kad skaitymas – būdas bendrauti, suprasti pasaulį ir save.