MINĖJOME LAISVĖS GYNĖJŲ DIENĄ

Minėjome sausio 13–ąją – LAISVĖS GYNĖJŲ DIENĄ. Jau 31 kartą.
Kokie vaizdai, daiktai, prisiminimai mums gali atkurti tą dieną? Neužmirštuolė. Mokinių rankomis pagaminta ir įsegta arčiau širdies. Kad nepamirštume. Žvakių liepsnelių jūra, tą pačią minutę sužibusi visuose mokyklos languose. Pirmoji pamoka, prasidėjusi tyliais prisiminimais, pokalbiais, filmų ištraukomis. Nerimastinga ryto prieblanda, simboliškai išvirstanti į Dieną. Ir bėgimas ar ėjimas drauge, tokiu pat simboliniu ratu, nešant iškalbingiausias Lietuvai spalvas. Geltoną. Žalią. Raudoną.
Mokytojos Birutės anglų kalbos pamokose 2a ir 4a klasių mokiniai minėjo Laisvės Gynėjų Dieną ne tik uždegdami atminimo žvakeles, žiūrėdami LRT parengtą filmuką anglų kalba, aptardami dienos svarbą, bet ir mokydamiesi naujų, teminių anglų kalbos žodžių. Išmoktus žodžius gražiai įpynė į dienos simbolį NEUŽMIRŠTUOLĘ.
Sanatorinėse klasėse taip pat buvo minima Laisvės gynėjų diena. Popietė pradėta tylos minute, pagerbiant žuvusiuosius už tėvynės laisvę. 5 – 10 klasių mokiniai pristatė individualiai ir grupėse parengtas pateiktis Sausio 13-osios tematika, vyko diskusija ir kūrybinis darbas.