INTEGRUOTA ISTORIJOS IR LIETUVIŲ KALBOS PAMOKA

Šie metai Lietuvai yra ypatingi – artėja Vasario 16-oji, kai mūsų šalis minės Valstybės atkūrimo šimtmetį. „Saulės“ mokykloje šiai datai paminėti jau nuvilnijo keletas renginių, vienas iš jų – integruota istorijos ir lietuvių kalbos pamoka-išvyka  „Partizanų kūryba“, kurios sumanytojas mokyklos direktoriaus pavaduotojas A.Bolys bei lietuvių kalbos mokytoja V.Dudzinskienė.

 

 

Sakoma, kad geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti, todėl pamokos vesti kartu su mūsų dešimtokais bei mokinių tarybos nariais vykome į sostinę Vilnių, kur aplankėme “Valstybės pažinimo centrą“ ir „Pinigų muziejų“. Pinigų muziejuje susipažinome su Lietuvos bei viso pasaulio pinigų istorija ir net turėjome galimybę dalyvauti mini viktorinoje bei laimėjome prizą – nuotrauką su muziejaus skiriamaisiais ženklais.

„Valstybės pažinimo centras“ įsikūręs Lietuvos Prezidentūros teritorijoje, todėl visi –mokiniai ir mokytojai – buvome patikrinti metalo detektoriais. Šis centras labai modernus ir šiuolaikiškas: visą valstybingumo istoriją mums pasakojo ne tik maloni gidė, bet ir „planšetės“, kurias gavome ekskursijos pradžioje. Mokiniai, nuskanavę hologramas, galėjo perskaityti ir apie Lietuvos partizaninį karą bei pamatyti sukrečiančių nuotraukų iš jų gyvenimo.

 

Pamoką su dešimtokais  tęsėme jau grįžę iš kelionės – mokytoja papasakojo vaikams apie partizanų kūrybą, mokiniai padeklamavo daug jautrių posmų iš to tragiško visai Lietuvai istorijos etapo.

Tikimės, kad ši pamoka netradicinėje aplinkoje mokiniams suteikė ir žinių, ir nepamirštamų įspūdžių, ir dar kartą parodė, koks yra svarbus kiekvienam bendrystės bei pasididžiavimo savo šalimi jausmas.

        Lietuvių kalbos mokytoja                                       Vesta Dudzinskienė