DALYVAVOME MOKSLO FESTIVALYJE „ERDVĖLAIVIS ŽEMĖ“

Šių metų rugsėjį įvyko jau šešioliktasis Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“. Geriausi Lietuvos mokslininkai, tyrėjai ir mokslo entuziastai kaskart nustebina naujausiais mokslo atradimais, įdomiais eksperimentais ir netradiciniu žinių pateikimu.

8b klasės moksleiviai, drauge su gimnazistais dalyvavo net dviejose ekskursijose į festivalį. Rugsėjo 12 dieną vykome į Vilniaus universitetą, į festivalio atidarymą, kur stebėjome N2 Challenge žaidynes. Tai mokslo šou, kuriame fizikos, chemijos, mechanikos ir kitų mokslo sričių eksperimentai sužavėjo dalyvius, o Varšuvos Koperniko mokslo centro parengtoje demonstracinėje programoje mokiniai sužinojo, kaip iliuzionistai ir reklamos specialistai naudojasi žiniomis apie mūsų mąstymą,  kaip įvairiai suvokiame mus supantį pasaulį, kodėl tikime aktoriais. Vėliau mokslo šou kūrėjai žiūrovus panardino į garsų, ritmų ir melodijų pasaulį, kuriame kiekvienas galėjo tapti didelio orkestro dalyviu.

Moksleiviai apžiūrėjo Vilniaus universiteto senuosius rūmus ir Bernardinų sodą.

Rugsėjo 20 diena – edukacinių programų muziejuose laikas. Lankėmės Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, kur moksleiviai susipažino su Lietuvos gyventojų trėmimų, suėmimų, kitaminčių persekiojimo, tautos siekio atkurti nepriklausomybę gniuždymo istorija, KGB vidaus kalėjimu. Nepaprastai greitai prabėgo laikas Lietuvos banko įkurtame Pinigų muziejuje. Pinigai, išlaidos, biudžetas ir matematika. Nuobodu? Gidė pasakojo, kaip atsirado pinigai ir kuo jie svarbūs mūsų gyvenime. Moksleiviai stebėjosi unikaliais eksponatais, piramide iš centų, įrašyta į Gineso rekordų knygą, gaminosi knygų skirtukus su skatiko įspaudu, svėrėsi, kad sužinotų, kiek kainuotų, jei būtų auksiniai, buvo vaišinami saldainiais.

Moksleiviams įdomios ir patrauklios kitokio formato pamokos, o įgytas žinias tikrai pritaikys  mokyklos ar kasdieniame gyvenime.

Jūratė Stulpinienė, mokinių ugdymo karjerai koordinatorė