DALYVAUJAMOJO BIUDŽETO PROJEKTAS „ČIA PRASIDEDA MOKYKLA“

Projekto idėjos tikslas – atnaujinti ir sukurti naujas, funkcionalias, dinamiškas ir estetiškas lauko erdves, skirtas aktyviam mokinių poilsiui.

Tikslinė grupė – mokyklos bendruomenė.

Sprendžiama problema – mokyklos lauko teritorija gana didelė, atvira, tačiau joje nėra mokiniams pritaikytų poilsio zonų. Aktyvaus laisvalaikio erdvės – taip pat reikalauja atnaujinimo. Mokykloje mokosi 1-8 klasių mokiniai – o tai amžiaus tarpsnis, kai vaikai ypač judrūs, mėgsta aktyviai leisti laiką, žaisti komandinius žaidimus; vyresniųjų klasių moksleiviai pasigenda atskirų ramaus poilsio zonų kieme, ypač atšilus orams. Tokios erdvės reikalingos ir mokiniams, leidžiantiems laiką prailgintos dienos grupėje, patiems mažiausiems – priešmokyklinukams, kurie privalo daugiau laiko praleisti gryname ore. Aktyvaus poilsio erdvės naudingos ir vasarą rengiamų stovyklų dalyviams, jų kokybiškam įsitraukimui į veiklas, poilsiui. Vienas iš svarbiausių dalykų, kurio siekiama – tai mokyklos kiemo aikštės dangos atnaujinimas, pakeičiant pasenusias, nesaugias, nusidėvėjusias betonines konstrukcijas nauja, patvaria, kokybiška, saugia ir estetiška danga. Renovuotoje kiemo aikštėje galimas įdomus, prasmingas laisvalaikio praleidimas, ši erdvė yra tapusi tradicine šventine zona, kur susiburia visa mokyklos bendruomenė, vyksta renginiai, susitikimai ir pan. Vienas iš šios lauko erdvės sumanymų – funkcionalūs laiptai–pakyla, kurie leistų išnaudoti tokią erdvę šventinių koncertų, kitokio pobūdžio renginių įgyvendinimui. Atnaujintose erdvėse būtų įkomponuoti želdynai bei laisvalaikio zonos: sujungtos suolelių ir stalų konstrukcijos, kurių funkcionalumas akivaizdus –  jos gali būti naudingos vedant pamokas gamtoje ir mokiniams leidžiant laisvalaikį mokyklos lauko erdvėse.

Projekto fragmentų vizualizacija:

 

Druskininkų savivaldybės dalyvaujamojo biudžeto tvarkos aprašas