BUVĘ ,,SAULĖS“ MOKYKLOS UGDYTINIAI RENKASI PAČIAS GARBINGIAUSIAS PROFESIJAS

2019 metais mūsų mokykla minės  veiklos 20 – metį.
Mokyklos bendruomenės nariams visada įdomu ir smalsu žinoti, kaip sekasi mūsų ugdytiniams toliau mokantis, ieškant savo gyvenimo kelio. Apie kai kuriuos iš jų mums pasakoja lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja  Renata Jaskelevičienė. Ji kalbėjosi su Ramūnu Šerpetausku, LŠS karininko A.Juozapavičiaus 1 – osios rinktinės Druskininkų G.Matulionio 103  kuopos vadu, LK KMT karių reabilitacijos centro specialistu.

BUVĘ ,,SAULĖS“ MOKYKLOS UGDYTINIAI RENKASI PAČIAS GARBINGIAUSIAS PROFESIJAS

Šiltų žodžių R.Šerpetauskas pirmiausia negailėjo Guostei Vilkelytei, buvusiai ,,Saulės“ mokyklos, dabartinei ,,Ryto“ gimnazijos baigiamosios klasės mokinei, kuri yra be galo aktyvi ir sąžininga sąjungos narė, veikli policijos rėmėja – ji kasmet talkina įvairiuose savivaldybės teritorijoje vykstančiuose renginiuose, šventėse, dalyvauja šaulių stovyklose, pratybose – respublikinėse ir netgi tarptautinėse ( pvz., ,,Žalgirio“ pratybos jauniesiems šaliams iš Lietuvos, Latvijos, Didžiosios Britanijos ir kt.). Guostė nusprendusi tapti viduriniosios grandies policijos pareigūne, jai ypač patraukli kriminalistikos sritis.

Išdidžiai kuopos vadas Ramūnas kalbėjo ir apie buvusius šaulius, ,,Saulės“ mokyklos mokinius, kurie šiandien jau tarnauja gimtajam kraštui – tai Modestas Landa, karininkas, IV kurso studentas, būsimasis leitenantas, Giedrius Janukevičius bei Martynas Valenta tapo Lietuvos Valstybės sienos apsaugos tarnybos ( VSAT) pareigūnais. Kariškio profesiją žada pasirinkti ir Paulius Jukėnas – jo planuose tarnyba specialiosiose Lietuvos Kariuomenės pajėgose. Visad garbingi ir nario priesakų nelaužantys yra ir broliai Skomantas bei Dovainis Kučinskai, Mindaugas Česnulevičius – vėlgi buvę ,,Saulės“ mokyklos mokiniai. Du dabartiniai ,,Saulės“ mokyklos dešimtos klasės mokiniai Gytis Janukevičius ir Ignas Janavičius taip pat svajoja apie panašias profesijas, aktyviai dalyvauja Šaulių sąjungos veikloje, yra atsakingi renginių dalyviai, pagalbininkai, sąžiningai kaupiantys socialinės veiklos valandas šaulių sambūryje, siekiantys įveikti vis aukštesnes šaulių ugdymo pakopas ir garbingai vilkėti šaulių sąjungos uniformą ( jaunųjų šaulių būrelio vadovas ,,Saulės“ mokykloje yra mokytojas Almantas Trainavičius).

Džiaugiamės, didžiuojamės ir tikime, kad savo patirtimi ir sėkmės istorijomis buvę mūsų auklėtiniai, aplankydami savo pirmąją mokyklą,  pasidalins su dabar besimokančiais mokiniais.