6a – PROJEKTE „BENDRADARBIAUJANČIOS KLASĖS“

Nuotolinis mokymasis – ko gero, unikalus, daug iššūkių, sunkumų, naujų sprendinių pareikalavęs etapas. Tačiau jam baigiantis norisi pastebėti, kad dalį technologinių naujovių, kuriomis teko pasikliauti, kurias teko išbandyti ir įvaldyti, taikysime ir ateityje. Viena iš tokių įdomių nuotolinio mokymo idėjų – galimybė bendradarbiauti virtualiai atskiroms klasėms skirtingose mokyklose – tai yra mokyklų tinklaveikos projektas ,,Bendradarbiaujančios klasės”. Mūsų mokyklos 6a klasės mokiniai jau išbandė nuotolinį bendradarbiavimą su Kauno rajono Raudondvario gimnazijos bendraamžiais. Mums, druskininkiečiams, buvo pasiūlyta kartu sudaryti Maironio eilėraščio ,,Lietuva brangi” kontekstinį žodyną – gvildenome svarbiausias kūrinio sąvokas, poeto mėgtus vietovardžius ( bočiai, dainiai, Nevėžis, didvyriai, saulė, Dubysa, vyturėlis, dvarai ir pan.)  Mokiniai grupelėse ruošė nurodyto žodžio ,,vizitinę kortelę“: ieškojo reikšmės, aiškinosi, kaip jis susijęs su Lietuvos ir gyvenamosios vietos kontekstu, istorija,  pateikė kitokių įdomių sąsajų.

Prieš savaitę įvyko bendradarbiaujančių klasių susitikimas zoom vaizdo konferencijoje – viso tądien pamokoje dalyvavo 48 mokiniai!  Susitikimo metu Kauno krašto atstovai papasakojo, kodėl Kaunas yra vadinamas Maironio miestu, o Raudondvaris gali būti vadinamas J.Naujalio miesteliu, kaip šie du kūrėjai susiję, o mokytoja akcentavo eilėraščio ,,Lietuva brangi” svarbą tautinei savimonei. Kūrinį susiejome ir su pasaulį krečiančios pandemijos kontekstu: išklausėme šios dainos fragmentą, kurį atliko Vilniaus universiteto jungtinis choras ir Vaidas Baumila (tai Bitė Lietuva idėja, sujungusi bendrai dainai 154 žmones). Vėliau mokiniai vieni kitiems pristatė kontekstinio žodyno korteles.

Pamokos rezultatas pranoko mūsų, mokytojų, lūkesčius – mokiniai pateikė puikius darbus, rado tinkamų, sąvokų reikšmes atskleidžiančių pavyzdžių, labai įdomių sąsajų – ypač smagu mums, druskininkiečiams, buvo kalbėti apie sąvoką ,,saulė“! Kito susitikimo metu svečiams pristatysime M. K. Čiurlionio gimtinę ir klaidžiosime painiais veiksmažodžio labirintais… Nekantriai laukiame pamokos!

Renata Jaskelevičienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė