Naujienos iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos

KAUPINIŲ METODU TIRIAMI PRADINUKAI GALĖS MOKYTIS MOKYKLOJE KONTAKTINIU BŪDU NETESTUOJANT VISOS ŠEIMOS

 

Vyriausybė atnaujino kontaktiniu būdu ugdomų pradinukų testavimo tvarką: prieš grįžtant į mokyklas nebebus privalomas mokinių namų ūkių tyrimas, o bus testuojami tik patys mokiniai ir mokytojai.

Keičiamame ir nuo balandžio 26 d. įsigaliosiančiame sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo (OV) sprendime „Dėl pavedimo organizuoti, koordinuoti ir vykdyti savanorišką profilaktinį tyrimą ugdymo įstaigose“ nurodoma, jog savivaldybėse, kuriose Vyriausybės sprendimu negali būti taikomos švelnesnės karantino sąlygos, į kontaktinį ugdymą gali grįžti profilaktiškai testuotis sutinkantys pradinukai. Nesutinkantys testuotis toliau lieka mokytis nuotoliniu būdu.

Kaupinių metodu mokiniai ir mokytojai turės būti testuojami kas 4–7 dienas, antigeno testais – kas 3–4 dienas.

Druskininkų, Jurbarko rajono, Palangos miesto, Prienų rajono ir Telšių rajono savivaldybių pradinukai tęsti mokslus mokyklose galės reguliariai testuojantis. Pereiti prie testavimo bus privalu nuo gegužės 3 dienos, tad šios savivaldybės turės laiko pasirengti pokyčiui.

5–11 klasių mokinių grįžimą į mokyklas Vyriausybė planuoja svarstyti kitą savaitę.

 

Iš ŠMSM Komunikacijos skyriaus pateiktos informacijos