MINĖJOME EUROPOS KALBŲ DIENĄ

Europos kalbų diena, mūsų užsienio kalbos mokytojų kasmet pažymima vis kitaip, šiemet pasitiko kaip laukiamo lietaus lašai, žemėn krintantys nuo spalvingų skėčių mokyklos 1 aukšto fojė, o kiekvienas tobuloje savo formoje „slėpdamas“ dar ir prasmingą užsienietišką žodį. Tą dieną anglų, vokiečių ir rusų kalbų pamokos vyko kitaip – su viktorinomis, įdomybių iš kalbų istorijos paieškomis ar dainomis.
Europos kalbų diena pradėta švęsti 2001 metais. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms. Šiandieninis pasaulis jau neįsivaizduojamas be mokėjimo bendrauti bent viena ar dviem užsienio kalbomis.
Taip ši diena pateko ir į „Saulės” mokyklos minimų švenčių sąrašą. Tad ir šiemet smalsuoliai, foje pasitikrinę skaitymo užsienio kalba įgūdžius, vėliau per pamokas galėjo stebėti mokytojos Rimos sukurtą filmuką, skirtą populiarinti užsienio kalbas.
Šventinės veiklos tęsėsi keletą dienų. Svarbiausias renginys- viktorina aktų salėje, kur net trijų klasių 6 komandos varžėsi kalbų ir jų istorijos žinojimo srityje. Jei norėjai teisingai atsakyti į klausimus reikėjo įdėmiai išklausyti pranešimą ir būti besimokančiu kalbų. Daugiausia emocijų sukėlė užduotys, kai reikėjo atspėti kuria kalba dainuoja užsienio atlikėjai, atspėti šalių vėliavas, ieškoti ilgiausio žodžio ir t.t. Žiūrovai taip pat neliko nuskriausti – džiaugėsi mažomis dovanėlėmis už teisingus atsakymus. Taškus skaičiavo rimta komisija, tačiau renginio vedėja mokytoja Birutė paskelbė, kad nugalėjo šiandien visi… O nugalėjo todėl, kad kiekvienas, buvęs salėje, išsinešė ar tai naują žodį, ar įdomų faktą, arba tiesiog gerą emociją, pajutęs bendrystę su komanda.
Šventės baigiasi, bet lieka įspūdžiai, malonios patirtys, pažadai sau… Tikėkime, kad ne vienas pasižadėjo sau daugiau mokytis kalbų, žodžių, posakių, atveriančių duris į pasaulį….