„LAIMINGAS VANDUO“

Nuo 2019-2020 mokslo metų mūsų mokyklos 6-ųjų klasių mokiniai dalyvauja socialiniame ekologiniame projekte „Laimingas vanduo ’19 – Darom bangą!“, kurį organizuoja nevyriausybinė organizacija „Gyvoji planeta“. Projekto tikslas ugdyti mokinių saviraišką pilietiškumo ir ekologijos srityje bei skatinti savanorišką veiklą. Visą projekto vykdymo laikotarpį ,kurį sudaro 3 etapai „Pažink- Globok – Dalinkis“ ,mokiniai stebės ,tyrinės ir globos Grūtos upelį prie Eglės sanatorijos.

Spalio 25d. mokykloje lankėsi ir su mokiniais susitiko nevyriausybinės organizacijos „Gyvoji planeta“ atstovė Loreta Valuckienė. Ji mokiniams vedė edukacinį užsiėmimą , kurio metu pristatė filmą “ Vandenyno planeta“ apie gyvybės atsiradimą vandenyje, vandenyno reikšmę žmonijos egzitavimui bei jo užterštumą. Mokiniai diskutavo apie žmogaus veiklos neigiamą poveikį vandenynui, kuris yra mūsų planetos Žemės plaučiai. Užsiėmimo metu lektorė pasakojo apie japonų mokslininko Masaru Emoto eksperimentus su vandeniu. Norėdamas išsiaiškinti, kokį poveikį vandeniui daro jį supančios aplinkos informacija, Masaru Emoto nuodugniai tyrinėjo vandens molekulių pokyčius. Iš pradžių vanduo veikiamas įvairiomis nuostatomis, žodžiais , muzika, vaizdiniais, tada lašeliai užšaldomi, ir vėliau fiksuojami specialiu mikroskopu. Vandens molekulių išsidėstymas neįtikėtinai skirtingas, nuo nuostabios taisyklingos snaigių formos iki neaiškios struktūros darinio. Šiuos stebuklingus vaizdus galite pamatyti ir jūs svetainėje www.laimingas vanduo.lt skiltyje Apie vandenį, Žodžių, minčių, muzikos poveikis vandeniui.

Spalio 25 d. Projektinės veiklos metu 6 b kl. mokiniai tyrinejo mūsų mokyklos globojamo Grūtos upelio vandenį, pro mikroskopus stebejo vienaląsčius ir daugialąsčius gyvūnus bei dumblius. Mokiniai padarė išvadą, kad šio vandens telkinio vanduo yra pakankamai švarus. Vandenyje mokiniai aptiko ne tik dumblių, moliuskų, mažų vežiagyvių , bet ir invazinių rainuotųjų vėžių. Susipažinę su Grūtos upelio bioįvairovę, mokiniai dar tyrinės šio vandens chemines savybes, globos šį upelį visus metus, atlikdami švarinimo akcijas, fotografuos vandens gyvūniją ir augaliją.

Chemijos – biologijos mokytoja R. Krivickienė

***

Nuo 2019 m. rudens Druskininkų „Saulės“ pagrindinė mokyklos mokiniai dalyvaudami aplinkosauginiame projekte „Laimingas vanduo“, domisi, tyrinėja ir prižiūri Grūtos upelį, kuris įteka į Eglės prūdą. Šiltą ir saulėtą 2020 m. spalio 22 dieną 5a kl. mokiniai kartu su gamtos mokytoja Rūta Krivickiene dalyvavo projekto vandens pakrančių švarinimo akcijoje „Darom bangą“. Mokiniai nuoširdžiai džiaugėsi, kad rado nedaug šiukšlių Grūtos pakrantėje ir išreikšdami vandeniui dėkingumą bei meilę, ant kranto pagamino iš rudens gėrybių LAIMINGĄ VANDENS LAŠELĮ 💦😊