„Vasario 16-oji – Valstybės atkūrimo diena“ – integruota istorijos, lietuvių kalbos ir matematikos pamoka sanatorinėse klasėse

Vasario 13 dieną gražiai ir prasmingai artėjančią Valstybės atkūrimo datą  paminėjo sanatorinių klasių mokiniai.  Pamokos iniciatorė – istorijos mokytoja Ramutė Vaškevičienė. Prie jos sumanymo prisijungė lietuvių kalbos mokytoja Ingrida Kilkuvienė ir matematikos mokytoja Ona Pečukevičienė. Mokiniai pamokai ruošėsi visą savaitę. Penktųjų, šeštųjų klasių mokiniai iš anksto žinias pasitikrino lietuvių kalbos mokytojos Ingridos organizuotoje viktorinoje. Matematikos pamokose mokiniai prisiminė romėniškus skaičius ir užrašinėjo svarbias Lietuvai datas, skaičiavo pieštų vėliavų plotus metrais, milimetrais ir lygino su tikraisiais Lietuvos vėliavos matmenimis.

Į integruotą pamoką rinkosi 5 – 10 kl. mokiniai. Istorijos mokytoja Ramutė peržvelgė istorines epochas – nuo Mindaugo, Gedimino, Vytauto laikų iki 1918 m. vasario 16 d. Lietuvių kalbos  mokytoja Ingrida mokiniams papasakojo apie išlaikytą lietuvišką žodį, tautinę savimonę. Keliaujant istorine atmintimi, matematikos mokytoja Ona Pečukevičienė su mokiniais skaičiavo metus ir šimtmečius.

Susiskirstę grupėmis sanatorinių klasių mokiniai, naudodami Lietuvos simbolius, istorines datas, asmenybes, piešė piešinius, kūrė koliažus, rašė miniatiūras, net eilėraščius. Paskui, kiekviena grupė, sudaryta iš įvairaus amžiaus mokinių, išradingai ir originaliai pristatė savo darbus. Dabar jie puošia mokyklos koridorių.

Mokytoja Ramutė palinkėjo visiems mokiniams, kurių daugiausiai suskaičiavome iš Vilniaus, mylėti Lietuvą, gerbti jos simbolius ir garsinti savo šalį gerais darbais

Gražina Naujalienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui