ŠVENTĖME VAIKŲ KNYGOS DIENĄ

Didmiesčio gaudesys… Mašinų pypsėjimas, garvežių ūkimas. SKUBĖJIMAS. Žmonių balsai ir šūksniai, susijungę į vieną nenutrūkstamą, nesibaigiančią garsų kakofoniją … Tokiu netikėtu kontrastu tyliojoje skaitykloje, mokyklos knygų šventovėje prasidėjo… Vaikų knygos šventė.

 

–  Ar čia bus šventė? – susižvelgia švęsti susirinkusieji, ir jų abejones dar labiau sustiprina vienas po kito pro duris įeinantys šeštokai, abejingu žvilgsniu nudelbiantys naujausiomis Kęstučio Kasparavičiaus knygomis nukrautą stalelį, išsiimdami savo „telefonus“ ir tiesiog žiūrovų akyse „dingdami“ savąjame mobiliųjų pasaulyje…

„Skubu!.. Neturiu laiko!.. Sudie!” – štai taip Kęstučio Kasparavičiaus kreipimosi į pasaulio vaikus pradžia „gyvu paveikslu“ iliustruota  mokytojos, scenarijaus autorės ir režisierės Rūtos Simutienės bei įkūnyta šeštokų Domo, Smiltės, Aidos ir Akvilės, vėliau virsta giliais, prasmingais žodžiais, raminamai, įtaigiai ir jaudinančiai, TYLIAI, TVARKINGAI IR IŠ EILĖS sklindančiais iš direktorės Ramutės, personalo specialisto Donato, mokytojų Rūtos, Aušros, direktoriaus pavaduotojos Linos lūpų, kurdami stebukingą poveikį tiems, kurie klauso – vyksta šventė ir garsiai tariamo gražaus žodžio, atspindinčio gražią mintį, stebuklas, PANARDINANTIS Į RAMIĄ teksto GELMĘ.

O tada paminėjome ir didžiojo danų pasakininko H.K.Anderseno gimtadienį, smagiai prisimindami visas žymiąsias jo pasakas, skaitytas ir mūsų, ir mūsų tėvelių, vėl ir vėl iš naujo perleidžiamas, vis naujų ir naujų dailininkų iliustruojamas, perpasakojamas, skaitomas ir vaikų, ir suaugusiųjų visame pasaulyje. Čia bibliotekininkė atkreipė dėmesį į neįtikėtiną dviejų didžių, šiai Vaikų knygos dienai svarbių autorių susitikimą – tokį, kuris, turbūt, tik knygose ir įmanomas – susitikimą dviejų rašytojų – Hanso Kristiano Anderseno ir Kęstučio Kasparavičiaus knygose „Coliukė“ ir „Mergaitė su degtukais“, kurioms vienas autorius daugiau nei prieš 200 metų kūrė tekstą, o kitas štai po 200 metų jas iliustravo.

   

Vėliau pristatėme geriausias, gražiausias praėjusiais metais išleistas ir kovo 30 d. nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje apdovanotas knygas ir jų autorius, o vaikai, į šventę atsinešę savo pačias mylimiausias knygeles, jas pristatė draugams ir visiems susirinkusiems.

Šventės pabaigoje vieni kitiems palinkėjome, kad IR PATYS BŪTUME KNYGOMS ĮDOMŪS. Na, o kad šventė ir gimtadienis būtų „tikri“, laukė ir staigmena – šventinis obuolių pyragas su fejerverku!

  

Nepamiršti, kad ir KNYGOS MOKA SKAITYTI visiems dalyvavusiems šventėje padės į namus parsinešta mažulytė tarptautinės Vaikų knygos dienos plakato reprodukcija, na o gilaus, nepaprastai gražaus ir prasmingo Kęstučio Kasparavičiaus teksto žodžius įsidėsime į savo gražių minčių ir žodžių kertelę širdelėse.

O tądien, dar kurį laiką šventei pasibaigus, tarsi mantrą mintyse vis norėjosi kartoti „knygos padeda neskubėti“, „knygos moko pastebėti“, „knygos kviečia, knygos padeda, knygos moko…“ 

PALINKĖKIME VIENI KITIEMS ĮDOMIŲ KNYGŲ!

Ieva Lazarevienė, bibliotekos vedėja