ŠVENTĖME LIETUVOS KARIUOMENĖS ŠIMTMETĮ

   

Lapkričio 23 – ąją Lietuvos Kariuomenė švenčia atkūrimo šimtmetį. „Saulės“ pagrindinė mokykla ir KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 109 – osios kuopos kariai savanoriai bendradarbiauja jau kelerius metus – vykdo bendras veiklas, organizuoja įvairias išvykas ir užsiėmimus mokiniams. Vakar mokykloje viešėję kariai savanoriai organizavo mokiniams praktinius užsiėmimus: pasakojo apie kariuomenės ginklus, jų specifines savybes, leido mokiniams juos laikyti rankose, o drąsiausieji sporto salėje galėjo dalyvauti „Taikliausiojo šaulio“ varžybose.      

Skirtinguose kabinetuose įsikūrę kariškiai supažindino mokinius su pirmosios pagalbos teikimo ypatybėmis, mokė nešti sužeistąjį, tvarstyti žaizdą; pristatė ryšio priemones, naudojamas žvalgyboje, įvairiose karinėse misijose; aptarė kario savanorio kuprinės turinį ir pan.  Aktų salėje mokiniai galėjo dalyvauti kpt. V.Liesionio vedamoje paskaitoje apie būsimam kariui reikalingas savybes, valingumo ugdymą.

Mokiniai tądien ragavo ir kareiviškos košės. Visos dienos veiklas vainikavo baigiamasis renginys aktų salėje, kuriame buvo pagerbti Lietuvos Kariuomenės atstovai, apdovanoti mokykloje vykusio mokinių piešinių konkurso „Lietuvos karys“ nugalėtojai.

Už pagalbą, iniciatyvumą organizuojant renginį dėkojame KASP Dainavos apygardos 1 – osios rinktinės 109 – osios kuopos vadui kpt. Kęstučiui Valentai ir kuopos kariams savanoriams.

Renata Jaskelevičienė, lietuvių kalbos mokytoja-metodininkė