SUSITIKIMAS SU „POETINIO DRUSKININKŲ RUDENS“ DALYVIAIS

Spalio 5 diena mokykloje buvo ypatinga – pakilią nuotaiką kūrė Mokytojų dienos šventės skambūs ir jaukūs aidai, mokinių sveikinimai, šypsenos, ugniaspalvių žiedų puokštės – tądien mokykloje viešėjo ir tarptautinio literatūros festivalio „Poetinis Druskininkų ruduo“ dalyviai: festivalio sumanytojas, organizatorius ir globėjas Kornelijus Platelis, jautrios sielos ir tyro balso savininkė, poetė, TV laidų vedėja Indrė Valantinaitė bei poetas, kunigas dr.Valdas Aušra, į renginį atvykęs net iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Poetas, rašytojas, kūrėjas ir klausytojas – mokinys. Jaunas, nebrandus, kuriantis save, bandantis suprasti jį supančio pasaulio slėpinius, tikrąjį veidą. Kas geriau, negu kūrėjas, žmogus, sugebantis pakilti aukštėliau, gimdantis kūrybą iš jausmo, kurią jis vadina ,,kažkas labai labai“, gali supurtyti jauno žmogaus mintis, sielą, suvirpinti širdį, pažadinti retkarčiais beužsnūstantį taurių vertybių pasaulėlį… Susitikimo dalyviai buvo išties apdovanoti – į popietę atskubėję poetai skaitė savo tekstus, pasakojo kūrinių ,,gimimo“ istorijas, leidosi į atvirą pašnekesį su savo klausytojais, noriai atsakė į mums rūpimus klausimus. Mokiniai galėjo patirti gilaus susikaupimo jausmą – kai kurių kūrinių parašymo istorijos jautrios, liūdnos; nuščiuvę judėjo kulminacijos link, klausydamiesi įtaigaus Kornelijaus Platelio skaitomo eilėraščio ,,Garvežys“ (versta iš lenkų kalbos). Patys drąsiausi klausytojai taip pat galėjo prisidėti prie poetų kūrybos įgarsinimo! Seniai žinojome, kad tekstą galima skaityti, analizuoti, interpretuoti, recenzuoti, vaidinti, kurti jam iliustracijas, animaciją, tekstas virsta daina – o mes Valdo Aušros parašytą tekstą – eilėraštį ,,Ypatingos raidės“ – skaitėme… repo ritmu, skambiai pritardami pačiam istorijos kūrėjui. Gavome ir dovaną – eilėraščio rankraštį. Šio kūrinėlio, pasakojančio afrikatų atsiradimą lietuvių kalbos raidyne, dar nėra jokiame poezijos leidinyje, tad mes galėsime juo džiaugtis pirmieji!

 

Popietė neprailgo – laiko mokinių ir kūrėjų bendrystei netgi pristigo, magėjo užduoti ir daugiau klausimų, patyrinėti jų gyvenimą, kūrybos šaltinius, todėl buvome pakviesti dalyvauti kūrybiuose skaitymuose –,,laboratorijoje” savaitgalį. Atsisveikindami įteikėme simbolines atminimo dovanas – Druskininkų miestą reprezentuojantį puodelį ir krepšelį saldėsių.

Tikime, kad poeto meistriškai nugludinta skambi mintis pakylėjo kiekvieną pamokos dalyvį virš interaktyvios kasdienybės… Už susitikimą esame dėkingi bibliotekos vedėjai Ievai Lazarevienei!

Renata Jaskelevičienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja-metodininkė