SPORTINIS MOKYKLOS VASAROS KALEIDOSKOPAS

Fizinio aktyvumo svarba, ypač šiuo sudėtingu visam pasauliui pandeminiu laikotarpiu, yra be galo reikšminga: ilgas buvimas namuose, sėslus, nejudrus gyvenimo būdas, įvairiausi suvaržymai, mokiniams – itin ilgas nuotolinio mokymosi etapas, sėdėjimas šalia kompiuterio ekranų padarė didelę žalą. Tad išlikti fiziškai aktyviam, neprarasti ryšio su judriu, aktyviu gyvenimo būdu yra labai svarbu. Todėl atlaisvinus karantino suvaržymus, ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos bendruomenės nariai stengėsi kompensuoti aktyvaus judėjimo ,,praradimus“ – pamažu pradėjome organizuoti fizinio aktyvumo projekto  ,,Sportuoju. Keliauju. Atrandu.“ veiklas. Primename, kad šis projektas pradėtas vykdyti 2020 m. ir viso truks trejus metus ( Projektas SRF-SIĮ-2020-1-0249. ,,Sportuoju. Keliauju. Atrandu.“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas).

Judėjimo džiaugsmą mūsų bendruomenės nariai, dalyvaudami šiame projekte, patiria įvairiausiais būdais: turime galimybę keliauti, tyrinėti mus supančią gamtą eidami su šiaurietiško ėjimo lazdomis; judėjimui puikiai tarnauja ,,Girios aido“ teritorijoje esančios miško atkarpėlės, ,,Saulės“, ,,Žilvino“ takai. Pernai mokykla įsigijo ir dešimtį puikių dviračių: viso per dvejų metų laikotarpį įvykdyti 6 dviračių žygiai į gana tolimas vietoves: Švendubrę, Liškiavą, Grūtą ir kitur. Na o daugiausiai emocijų projekto dalyviams dovanoja plaukimas baidarėmis Niedos, Ančios upėmis – baidares mokykla taip pat nusipirko iš projekto lėšų. Šių metų baidarių sezonas jau atidarytas, o rugpjūtį planuojame į šią sportinę veiklą pakviesti trijų kadencijų mokyklos tarybos narius, kurie skyrė savo laiką, jėgas mokyklai, nestokojo polėkio siūlydami mokyklai idėjas ugdymo organizavimo klausimais, inicijavo renginius, ieškojo paramos mokyklos materialinės bazės turtinimui, gabių vaikų apdovanojimui. Tad tokio pobūdžio fizinio aktyvumo veiklos buria, vienija bendruomenę, o šiais metais ypač padėjo ,,kompensuoti“ bendravimo praradimus.

Pradinių klasių moksleiviai, dalyvaudami projekto veiklose,  atostogas pasitiko olimpine judumo diena ,,Sveika, judrioji vasara“: visą dieną jie smagiai leido laiką linksmosiose estafetėse, varžėsi dėl nugalėtojų titulo įvairiose rungtyse, nestokojo drąsos, noro laimėti, ugdėsi komandinio sporto iššūkius, bendradarbiavimą ir atsakomybę ne tik už asmeninius, bet ir komandinius rezultatus. Na o liepos mėnuo tiek pradinių klasių, tiek vyresniųjų klasių moksleivių itin gausų būrį sukvietė į 5 dienų fizinio aktyvumo stovyklą ,,Linksmažygis“. Ko gero, didžiausiu stovyklos iššūkiu vadovams ir mokiniams tapo svilinanti saulė ir kaitra, todėl teko atidžiai pagalvoti apie programą ir fizinį aktyvumą skatinančias veiklas. Pirmąją stovyklos dieną mokiniai išbandė jėgas keliaudami šiaurietiško ėjimo lazdomis į Druskininkų sportininkų rengimo centrą, kur mūsų laukė direktorius J. Matulevičius ir ten besitreniruojanti graikų – romėnų kovos menų delegacija. Apžvalginės ekskursijos metu mokiniai susipažino su sporto statinio specifika, olimpinių simbolių panaudojimu architektūroje, futbolo aikštyno įrengimu – jaunieji futbolo entuziastai varvino seilę matydami tokį stadioną ir garsiai svajojo apie treniruotes čia – o kad visa tai išsipildytų!.. Sugrįžę į mokyklą, stovyklos dalyviai varžėsi sporto žinių protmūšyje – rezultatai parodė, kad atkakliausi ir geriausiai sporto pasaulį visgi išmano stipriosios lyties atstovai. Antrą stovyklos dieną ,,išbandėme“ Avirio ežero ir pakrantės svetingumą – dailioje stovyklavietėje ,,Avirio vingis“ žaidėme sportinius žaidimus, tobulinome plaukimo ir nardymo vandenyje įgūdžius – ačiū šeimininkams už išpuoselėtą ir jaukų gamtos kampelį. Diena neprailgo, gerų emocijų ir laimės buvo ligi valiai! Trečiąją stovyklos dieną vaikai stengėsi įveikti aukščio baimę – pasirodo, tokios neturi nei vienas: visi stovyklos dalyviai įveikė pasirinktą kliūčių ruožą UNO pramogų parke, atsirado ir tokių, kurie nugalėjo patį sudėtingiausią kliūčių etapą, daugelis aktyvuolių perskriejo ir sraunų Nemuną, o štai šeštokė Luka Nemuno trasą įveikė net 6 kartus! Ketvirtadienį išvykome į saulėtą Vilnių: ten pramogų ir pažintinės veiklos stovyklos dalyviams tikrai netrūko – dūkome, prakaitavome, lavinome koordinaciją ,,SKY“ batutų parke, vėliau tyrinėjome, maitinome gyvūnėlius ,,ZOO“ parke, kur mokiniai dalyvavo edukacijoje ,,Įveik savo baimes“.

Na o paskutinę stovyklos dieną bendradarbiavome su KASP 109-osios kuopos kariais savanoriais, kurie įtraukė dalyvius į šaudymo  pratybas – pasijutome it tikrame mūšyje, kuriame netgi buvo varžomasi dėl taikliausio šaulio titulo! Labai smagu, kad šios kuopos vadas kpt. Kęstutis Valenta palaiko glaudžius santykius su mokyklos bendruomene ir kuria pasitikėjimu grįstą bendradarbiavimą tarp skirtingų institucijų – dar kartą ačiū jam. Dienos pabaigoje visi stovyklos dalyviai susėdo prie apskrito stalo – įvyko veiklų apibendrinimas, buvo apdovanoti ir pastebėti visi stovyklos dalyviai. Turbūt tai buvo viena netikėčiausių stovyklos akimirkų – mat jaunieji sporto ir aktyvaus judėjimo aistruoliai dovanas gavo iš paties… ,,Žalgirio“ krepšinio klubo!!! Firminiuose klubo maišeliuose slėpėsi puodeliai su krepšinio klubo simbolika! Toks profesionalių sportininkų dėmesys yra puikiausia, kas galėjo mums nutikti stovyklos pabaigoje – tad dėkojame ,,Žalgirio“ krepšinio klubui ir jo vadovams.

Dėkojame stovyklos vadovams – Vaidai, Ilonai, Algiui ir Renatai; nuoširdžiai dėkojame mokinius lepinusioms mūsų mokyklos valgyklos darbuotojoms – Dianai ir Rasai – maistas buvo skanus, gausus, turtingas! Dėkojame visiems, kurie sutiko priimti ir dėmesį skirti stovykloje dalyvaujantiems vaikams – žingeidumu, džiaugsmu, tikėjimu, užsidegimu spindinčios mokinių akys mums yra didžiausia dovana ir padėka.

Renata Jaskelevičienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja