SOS! 5B KLASĖS MOKSLEIVIAI BUVO IŠVEŽTI NEŽINOMA KRYPTIMI

Svarbus pranešimas Druskininkų miesto bendruomenei – birželio 6-osios dienos ankstų rytmetį „Saulės“ pagrindinės mokyklos 5b klasės moksleiviai buvo įlaipinti į neregėtai didelę, maskuojančiomis spalvomis margintą mašiną ir išvežti nežinoma kryptimi!!!

Galite nusiraminti – pasirodo, tai KASP 109 kuopos vado kpt. Kęstučio Valentos ir jo pagalbininkų – Kuopos valdymo grupės ( KVG) – surengtas įspūdingas, teigiamų emocijų palydėtas renginys „Nepabuvęs kareivėliu…“, kurio „Saulės“ pagrindinės mokyklos 5b klasės mokiniai ir jų auklėtoja Genutė Sutkienė laukė nekantriai, mat ši klasė pilietinių dainų konkurse, skirtame Lietuvos Kariuomenės dienai paminėti, tapo nugalėtoja ir buvo apdovanota būtent tokiu prizu – susitikimu su Lietuvos kariškiais ir linksmosiomis kareiviškomis pratybomis. Taigi rudenį laimėtą prizą penktos klasės moksleiviai gavo birželį, kuomet dienos nešykštėjo šilumos ir nereikėjo slėptis po skėčiu nuo įkyraus lietaus!

Į būsimųjų pratybų vietą Druskininkų savivaldybės vietovėje, kuri renginio dalyviams netapo žinoma net po užsiėmimų, vaikai buvo išgabenti specialia karine technika. Ten juos pasitiko pratybų instruktorius, kuris pristatė mokiniams detalią dienotvarkę ir pakvietė į… karinį kosmetikos saloną – kiekvieno atvykėlio veidas buvo išmargintas maskuojančiais dažais – visi pasiruošė būsimoms užduotims!

Penktokų tądien laukė išties smagios ir dar nematytos veiklos, kurias, anot kpt. Kęstučio Valentos, tokio amžiaus mokinys jau pajėgus atlikti. Taigi jiems teko pasirūpinti savo išlikimu ir dirbant poroje, grupelėje, ir pasitikint tik pačiu savimi. Drąsuoliams teko pasitikrinti savo akies ir rankos taiklumą – iš įvairių padėčių su Aerosoft ginklais buvo šaudoma į taikinį ir renkamas taikliausias šaulys. Išmėgino savo jėgas bei ištvermę penktokai ir sliuogdami lynu – tokiu būdu jiems teko įveikti ne vieną kelyje išdygusią kliūtį. Lyno kelią išbandė ir auklėtinius lydėjusi klasės vadovė Genutė Sutkienė, kuri už drąsą ir ryžtą renginio pabaigoje buvo apdovanota Lietuvos kariuomenės simbolika puoštu laikrodžiu. Pratybose dalyvavę mokiniai sužinojo, kaip išgyventi ekstremaliomis sąlygomis: jie buvo mokomi be degtukų ir kitų degiųjų medžiagų išgauti ugnį, išgirdo naudingą informaciją apie laužų tipus, mokėsi išgauti, filtruoti vandenį, naudojant vietines, parankiausias medžiagas – po pratybų mokiniai juokavo, kad šios pamokos naudingos ir jie galėtų sekti Robinzono Kruzo pėdomis į negyvenamą salą… Na o užsiėmimų pabaigoje penktos klasės moksleiviai įveikė tikrą karinių kliūčių ruožą – tam prireikė ištvermės, vikrumo, darnaus bendravimo ir pasitikėjimo vienas kitu. Kuomet kliūčių ruožas buvo įveiktas, pratybų organizatoriai vaikams pristatė pratybų metu naudojamas priemones – įdomiausia mokiniams pasirodė dūminė uždanga, kuriai pasklidus kariai gali judėti nepastebimi, atsitraukti. Po tokių smagių užsiėmimų penktokai dar ir kareiviškos košės skanavo, tik šįkart ji nebuvo virta puode, kaip įprasta, o pagamintu kitokiu būdu – tegul ši naujovė lieka Lietuvos kariuomenės paslaptimi.

Renginio pabaigoje vyko vaikų ir komandų apdovanojimai – pratybų vadovas kpt. Kęstutis Valenta aptarė rungtis, džiaugėsi mokinių ištverme, gebėjimu susikaupti, suvienyti jėgas bei įvardino nugalėtojus. Pasirodo, kad tąkart taiklesnės buvo merginos – ,,Taikliausios rankos“ titulu džiaugėsi Kamilė Grajauskaitė, Ugnė Mikelionytė ir Mantas Bergas.

Na o 5b klasės moksleiviai ir jų auklėtoja nuoširdžiai dėkoja Kuopos valdymo grupės nariams – Kęstučiui Valentai, Nerijui Jakubynui, Valentinui Juoniui bei kuopos būrio instruktoriams – Ričardui Birvinskui, Gintarui Šoliūnui, Vytui Žiogeliui, Nijolei Vidūnaitei, Martynui Pavolui, Lukui Komorovskiui, Martynui Valentai, Lukui Teneniui – už betarpišką ir šiltą bendravimą su mokiniais, už suteiktas gyvenimiškas pamokas ir naudingas žinias.

Renata Jaskelevičienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė