„ŠAULYS TĖVYNĖS LABUI“

Kovo 18 d. mūsų mokykloje LŠS Giedriaus Matulionio 103 šaulių kuopos vadas Ramūnas Šerpatauskas pristatė foto parodą „Šaulys Tėvynės Labui“, skirtą Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečiui ir Druskininkų šaulių kuopos 28-osioms įkūrimo metinėms paminėti. Aktų salėje vyresnių klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje apie šaulių sąjungos veiklos šimtmetį: jos metu išgirdo daug įdomių ir reikšmingų istorijos faktų, klausėsi pasakojimo apie iškilias ano meto asmenybes, turėjusias įtakos šaulių veiklos kūrimuisi, klestėjimui. Nustebome išgirdę, kokį didelį būrį šaulių vienijo ši sąjunga apie 1920 m., kiek buvo sukurta meno kolektyvų, orkestrų, atidaryta bibliotekų šaulių dėka. Svarbus ir reikšmingas Karolio Dineikos, mūsų kraštiečio, indėlis į šaulių veiklą – jis buvo sąjungos sporto instruktorius. Sužinojome, kad šauliu būti buvo didelė garbė – kiekvienas gimnazijos mokinys siekė šio statuso, o tai įpareigojo jį gyventi ir mokytis, laikantis 10 šaulio priesaikos punktų – vienas iš jų teigė: „Švieskis ir šviesk kitus!”

Fotografijų paroda I aukšto fojė mokykloje veiks savaitę. Kviečiame aplankyti.

Renata Jaskelevičienė, lietuvių kalbos mokytoja-metodininkė