SANATORINĖSE KLASĖSE PAMINĖTA VASARIO 16-OJI

Vienas svarbiausių pedagogų tikslų – pilietiškumo, tautiškumo, meilės Tėvynei ugdymas. Kad tikslai – tautinė savimonė, pagarba tradicijoms, nepriklausomybės ir laisvės suvokimas pasiektų ugdytinių širdis, turime būti kūrybingi. Visą savaitę aiškinomės, kodėl Nacionalinė Lietuvos šventė – Vasario 16-oji yra tokia reikšminga, svarbi kiekvienam ir minima kasmet vis išradingiau.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė O.Černeckaitė, pradinių klasių mokytojos R.Kuzminskienė ir V.Janušonienė kalbėjo su mažaisiais apie Lietuvos gimtadienį, spalvino, piešė Gedimino pilį, gamino vėliavėles. Vyresnių klasių mokiniai su klasių vadovėmis – J.Skrabulyte, I.Kilkuviene, I.Matulevičiene, dalijosi įspūdžiais, kaip Lietuvos valstybės atkūrimo diena minima jų mokyklose, šeimose. Lankydamiesi virtualioje skaitmeninėje bibliotekoje, e.paveldo svetainėje, mokiniai sužinojo naujų įdomių faktų apie Lietuvos valstybės atkūrimą. Domėjosi, kaip šis svarbus istorinis įvykis buvo aprašomas to meto spaudoje, išsiaiškino, kad Nepriklausomybės Aktas „Lietuvos Aide“, laikraštyje, kurio steigėjas ir redaktorius buvo būsimasis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona, buvo paviešintas vasario 19-ąją.
Lietuvių kalbos mokytoja I.Kilkuvienė organizavo poezijos skaitymus – „Lietuva – mažas didelis mano kraštas“, istorijos mokytoja R.Vaškevičienė vedė atvirą istorijos pamoką ir viktoriną, skirtą Lietuvos valstybės dienai paminėti, socialinė pedagogė J.Karsokienė organizavo mokinių piešinių parodą, bibliotekininkė D.Potelienė kvietė aplankyti spaudinių, skirtų Vasario 16-ajai, parodėlę bibliotekoje. Mokinius labiausiai domino Nepriklausomybės Aktas ir jį pasirašiusių signatarų dvidešimtukas.
Gražina Naujalienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui