PROJEKTAS „ŠOK Į TĖVŲ KLUMPES“

Mūsų mokyklos šeštokai jau antrus metus dalyvauja respublikiniame projekte „Šok į tėvų klumpes“.  Projekto tikslas – susipažinti su tėvelių darbovietėmis ir profesijomis. Pernai mūsų mokyklos dalyvavimas projekte Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro svetainėje paminėtas kaip gerosios patirties pavyzdys.

Šį pavasarį mokiniai neturėjo galimybės apsilankyti tėvelių darbovietėse, todėl pasirinko interviu formą, o svarbiausias klausimas – kodėl tėčiams ir mamoms patinka jų darbas. Gabrieliaus tėtis Simonas, sūnui – autoritetas ir pavyzdys,  dirba Druskininkų savivaldybės mero patarėju. Tėčiui patinka jo darbas ypač todėl, kad gali padėti augti Druskininkams kaip kurortui, spręsti žmonių problemas, įgyvendinti didelius projektus, realizuoti savo žinias ir nuolat tobulėti.

Tado mamytė Dalia – sveikatinimo centro „UPA Medical SPA“ marketingo vadybininkė. Jos darbas labai įdomus: fotosesijos kambarių, procedūrų, erdvių, įvairių reklaminių kampanijų kūrimas, reklaminės spaudos idėjos ir gamyba. Mamytės darbo diena labai dinamiška, kūrybiška ir vis kitokia – ji daug bendrauja su klientais ir paslaugų tiekėjais, stengiasi, kad kiekvienas svečias norėtų sugrįžti ne kartą.

Elingos tėtis – apdailininkas. Jis moka viską: dažo pastatus, kloja plyteles, atlieka elektros ir santechnikos darbus. Tėtis myli savo darbą, nes kuria žmonėms jaukius ir gražius namus.

Jeigu paklaustumėm Nojaus apie avis, jis, kaip profesorius, galėtų pasakoti nuo ryto iki vakaro. Berniuko tėtis turi avių ūkelį, kur Nojus su broliu padeda prižiūrėti 18 avių, vieną aviną ir net 16 ėriukų. Galima teigti, kad berniukai –  tėčio bendradarbiai ir galbūt – būsimieji ūkininkai.

Ugnės mama Vilma dirba sveikatinimo centro „Spa Vilnius“ buhaltere jau 33 metus. Šią profesiją mamytė pasirinko todėl, kad mokykloje žavėjosi matematika, o   Edvardo mama Kristina dirba konditere. Jai labai patinka gaminti ir puošti saldumynus, o kurti tokį grožį reikia daug pastangų ir kruopštumo.

Vaikai, tyrinėdami tėvelių darbo pasaulį, atranda sau įdomių dalykų, naujų pomėgių ir galbūt – savo svajonių profesiją.

Jūratė Stulpinienė, ugdymo karjerai konsultantė