PROFESIJOS MŪSŲ MIESTE

Profesinio mokymo populiarumas sparčiai auga, atsižvelgiama į specialistų poreikio prognozes, darbdavių rekomendacijas. Šių mokyklų absolventai lengvai įsitvirtina darbo rinkoje, anksčiau pradeda savarankišką gyvenimą.   Nedaug druskininkiečių  moksleivių žino, kad paklausiausių specialybių galima mokytis ir mūsų mieste.

Mūsų mokyklos 9-10 klasių mokiniai balandžio 5 d. dalyvavo „Atvirų durų“ renginiuose Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo  centro (VŽDRMC) Druskininkų filiale.

 

Siuvėjo specialybės mokytoja Vida Basalykienė  pasakojo, kaip svarbu  parengti kvalifikuotą siuvėją, kuris gebėtų  siūti drabužius siuvimo įmonėse ar individualiai, kaip pasiruošti siuvimo procesams, drabužių detalių sukirpimo ir siuvimo, spalvų derinimo ir kompozicijos. Mokinės susipažino su įvairių audinių tekstūra ir puošybos detalėmis, pasigamino siuvinių aplikacijas.

Staliaus profesijos mokytojas Vidmantas Kyga supažindino smalsius mokinius su staliaus darbo vieta ir įrankiais, pasakojo, kaip gimsta gaminio brėžinys, kaip pagaminti meno kūrinį ar baldą. Vaikai turėjo galimybę ir patys padirbėti – gaminosi medinius suvenyrus su savo zodiako ženklu.

Ypatingo vaikinų dėmesio sulaukė automechaniko profesijos rengimo klasės. Šiuolaikiškai įrengtoje mokymo bazėje  mokomasi derinti, montuoti, prižiūrėti ir taisyti lengvųjų automobilių, sunkvežimių, motociklų ir kitų  transporto priemonių variklius  bei kitą įrangą.

   Mokiniai pasakojo, kad, čia apsilankius, atrado savo svajonių profesiją, o kai kurie parsinešė ir būsimo verslo idėją.

Jūratė Stulpinienė, ugdymo karjerai koordinatorė