PAŽADAS SVEIKATAI

Spalio 18 d. sanatorinių klasių mokiniai dalyvavo interaktyvioje paskaitoje, kurią vedė dailininkė, knygų iliustratorė, rašytoja Sigutė Ach. Mokiniams ji pasakojo kokiais būdais geriausiai sumažinti stresą ir skatinti vaizduotę, pažinti meną, kurti ir lavintis. Paskaitos metu vaikai kūrė meninę instaliaciją ir davė pažadą sveikatai. „Pažadas sveikatai“ – tai projektas, finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis, kuris prasidėjo vasarą ir vyks iki šių metų pabaigos VŠĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filiale ,,Saulutė“. Projektas skirtas vaikams norint lavinti jų supratimą apie sveikatą ir didinti norą savo sveikata rūpintis kasdien, ne tik susirgus. Projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į daugelį vaikų ir paauglių sveikatai aktualių temų: kaip aktyviai, bet saugiai leisti laisvalaikį, kaip suvaldyti krūvį mokykloje, užklasinėje veikloje ir mokėti pailsėti, kaip netapti priklausomais nuo kompiuterių ir telefonų ir kt. Edukacinio projekto „Pažadas sveikatai“ metu organizuojami žaismingi, įtraukiantys susitikimai, norint vaikus informuoti, kad sveikata reikia rūpintis.  Artimiausiu  metu sanatorinių klasių mokiniai susitiks su žurnalistu, režisieriumi, komentatoriumi Vytaru Radzevičiumi, dainininku Vaidu Baumila, vaikų psichiatru Linu Slušniu ir kt.

Gražina Naujalienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui