LIETUVOS KARIUOMENĖS DIENOS MINĖJIMAS

Visi žinome, kokia svarbi ir reikšminga yra kario, krašto gynėjo profesija – šiam drąsūnui tenka, ko gero, pats atsakingiausias tautos laisvės gynėjo, mūsų gyvenimo sergėtojo, taikos skelbėjo ir kūrėjo vaidmuo. Jis – tarsi didis ąžuolas, privalo būti pasirengęs įveikti visas kliūtis: lietų, vėją, darganas, išsklaidyti pikčiausius  debesis, kad mūsų padangė būtų amžinai giedra ir taiki. Direktoriaus pavaduotojo A.Bolio iniciatyva mūsų mokykloje jau trečius metus iš eilės minima  Lietuvos Kariuomenės diena – ir šįmet jai skirtas patriotinės dainos konkursas „Tėvynė šaukia“, kuriam mokiniai kartu su klasių vadovais bei muzikos mokytoja I.Daniušiene parengė koncertinius pasirodymus, pasirinkdami vieną iš jiems labiausiai patinkančių patriotinių dainų. Šventės dalyvius vertino komisija, atkreipdama dėmesį į mokinių pasirodymo profesionalumą, kūrybingumą, dainos atlikimo kokybę, įdomią scenografiją.

Šiais metais šventinių iškilmių pradžia buvo labai netikėta – po keturių pamokų į mokyklos vidinį kiemą plūdo džiugiai nusiteikusi mokyklos bendruomenė, mat šalia Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos vėliavų turėjo suplazdenti ir mūsų mokyklos vėliava – mėlynos spalvos fone tvirtai ir ištikimai draugystei susikibusios rankos, apjuostos jaukios saulės šviesos! Mokyklos vėliavos autorė – buvusi mūsų mokyklos aštuntokė D.Liaukevičiūtė. Taigi skambant mokyklos dainai vėliava  buvo pakelta ir nuo šiol kasryt pasitiks kiekvieną žengiantį į mokyklos šventovę. Vėliau šios iškilmės dalyviai  sugužėjo į mokyklos aktų salę.

Renginį pradėjome iškilmingomis eilėmis apie kario gyvenimą, jo pasiaukojimą – skaitovės Austėja ir Leticija visiems priminė, koks sunkus karių ,,ėjimas į priekį – į mirtį, į laisvę, į skausmą, į džiaugsmą, ėjimas tam, kad sugrįžtų, kad sugrįžę šeimas apkabintų…“ Kiek vėliau į salę buvo įnešta Lietuvos Respublikos valstybinė vėliava – ją sergėjo jaunųjų šaulių vadovas mokytojas A.Trainavičius ir mokiniai – šauliai Gytis bei Eimantė. Visi šventės dalyviai pakiliai ir iškilmingai sugiedojo tautos himną.  Mokyklos direktorė R.Siliūnienė pasveikino renginyje viešinčius kariškius – Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos I rinktinės 9 kuopos vadą kapitoną K.Valentą, kuris yra dažnas mokykloje vykstančių renginių dalyvis, kuopos vado pavaduotoją leitenantą R.Birvinską ir skyriaus vadą vyresnįjį seržantą G.Šoliūną,  pakvietė susirinkusią mokyklos bendruomenę permąstyti ne tik kariškio profesijos ypatingumą, svarbumą, bet ir pilietines vertybes, kuriomis grindžiame savo gyvenimą laisvoje Lietuvoje. Džiugu, kad į renginio dalyvius, svečius kreipėsi ir būsimasis istorijos mokytojas, VU magistrantas, druskininkietis Almantas, mūsų mokykloje atliekantis pedagoginę praktiką – jo kalba atskleidė svarbius šalies kariuomenės kūrimosi etapus, jaunasis oratorius pasidžiaugė, kad kitąmet minėsime reikšmingiausią Lietuvos kariuomenės sukaktį – jos šimtmetį.

Pilietinių dainų konkursą pradėjo 8a klasės moksleiviai, savo pasirodyme atskleisdami pačius svarbiausius Lietuvos istorijos momentus, pėdsakus, minėdami žymiausias tautos asmenybes –  repo stiliumi atliko kūrinį ,,Lietuvos istorijos repas“. Pasirodymo autentiškumą garantavo reperis Aleksejus, nepabūgęs tapti solistu, o scenografiją pagyvino įdomus, pačių mokinių parengtas istorinis plakatas, kuriame mokiniai suklijavo ryškiausias Lietuvos kultūros, valstybingumo asmenybes, įvardijo ir dainoje skambančias datas – atliekamas kūrinys tapo puikia galimybe salėje sėdintiems pasitikrinti istorijos išmanymą, žinias! Devintos klasės mokinė Aistė tapo patriotinės dainos ,,Laisvė“ atlikėja – ji nepabūgo dainuoti scenoje viena, nugalėjo jaudulį, baimę ir skambiai įprasmino niekuomet nemirsiančio kūrinio įtaigumą, laisvės prasmę. O štai dešimtos klasės mokinės įrodė, kad dainuoti trise daug drąsiau – jos pasirinko kūrinį ,,Tėvyne dainų ir artojų“, pianinu joms akomponavo muzikos mokytoja. Tądien skambėjo daug žinomų, pilietiškumą žadinančių dainų: ,,Už žalių miškelių“, ,,Mano kraštas“, ,,Tai gražiai mane augino“, ,,Kokia nuostabi, Lietuva esi“ ir kt. Mokiniai ne tik jaukiai, iškilmingai dainavo, bet ir savo pasirodymus paįvairino originaliomis, netikėtomis idėjomis: tautinių spalvų pynėmis pasidabino kaklus, žiūrovams mojo tautinių spalvų balionų puokštėmis, iš raidžių sudėliojo žodį ,,Lietuva“, šeštokai Marija ir Giedrius lyrinę dainą ,,Rudens naktis sustojo“ papuošė valso šokiu, o štai septintokai atliktos dainos nuotaiką apgaubė šiltomis žvakelių liepsnomis… Karui pasiruošę šįmet buvo 6c klasės mokiniai – apsirengę kareiviškais drabužiais jie atliko ritmingą  Kęstučio bataliono antros kuopos himną.

Nelengva komisijai teko užduotis – išrinkti nugalėtojus, kurie pavasarį bus „apdovanoti“ tikromis karinėmis pratybomis netikrame mūšio lauke su Birutės bataliono kareiviais. Po ilgų debatų buvo suskaičiuoti taškai ir nugalėtojais paskelbta 5b klasė, atlikusi kūrinį ,,Nupiešiu Lietuvą“.

Na o mus, žiūrovus, šis renginys maloniai nudžiugino – žvelgdamas į augančią nepriklausomos Lietuvos kartą, iš širdies traukiančią patriotines dainas, supranti, kad einame teisingu keliu – juk darnoje, bendrume, vienybėje, atkakliame darbe geriausiai ugdosi žmogus, tik tuomet sužaliuoja gėrio, atsakomybės daigai.

Renata Jaskelevičienė, lietuvių kalbos mokytoja