JAUNŲJŲ KŪRĖJŲ SĖKMĖ RESPUBLIKINIAME HAIKU KONKURSE

Džiaugiamės galėdami su jumis pasidalinti žinia apie mūsų mokyklos jaunųjų kūrėjų sėkmę respublikiniame haiku kūrybos konkurse „ŽYDĖJIMAS“ – jame laureatais tapo TRYS mokyklos septintokai: Kamilė JASIONYTĖ (7b), Faustas PAULIUKAS (7a) ir Evita POŽERECKYTĖ (7a).  Šiam konkursui buvo pateikta 260 haiku ir juos iliustruojančių piešinių iš kelių dešimčių Lietuvos mokyklų. Mūsų mokykla konkursui pateikė daugiau nei dvidešimt 6-8 klasių mokinių darbų. Konkursui mokinius parengė lietuvių kalbos mokytoja Renata Jaskelevičienė ir dailės mokytoja Genutė Sutkienė.

Prisipažinsime – iššūkis dalyvauti šiame konkurse buvo didelis, bet noras perprasti japoniškojo eilėraščio kūrimo subtilumus buvo dar didesnis. Be to, įgyvendindami gamtosauginio ugdymo kryptį, esame įsipareigoję „pasižadėję“ integruoti gamtinio pobūdžio idėjas visų dalykų pamokose. O juk haiku – japoniškasis eilėraštis – labiausiai ir „vertina“ užfiksuotas gamtos detales, metų laikų žaismą, gamtoje randamų spalvų šėlsmą, atskleidžia žmogaus ir gamtos ryšį, buvimo gamtos prieglobstyje prasmę. Taigi šis konkursas – kelių skirtingų mokymo krypčių jungtis, mat mokiniai ne tik kūrė eiles – savąjį haiku, jo idėjas jie turėjo vizualizuoti popieriaus lape.

Balandžio 28 d. Kauno švietimo inovacijų centre įvyko KONKURSO LAUREATŲ APDOVANOJIMAI – smagu, kad turėjome galimybę juose dalyvauti. Tiesa, tądien ir visą savaitę įvairios Kauno švietimo įstaigos kvietė SUSIPAŽINTI SU AZIJOS ŠALIŲ KULTŪRA, tradicijomis, papročiais. Todėl jau ankstyvą rytmetį pasitikome prasmingomis edukacinėmis veiklomis: Kauno švietimo inovacijų centre mokėmės japoniškos arbatos gėrimo, gamybos paslapčių – už pažintį, galimybę trumpam sustabdyti gražiausias gyvenimo akimirkas trijų gurkšnių arbatos puodelyje dėkojame ceremonijos meistrei Raimondai Strazdienei; o štai Vytauto Didžiojo universitete ( VDU) veikė Azijos kultūrų dirbtuvėlės „Kultūrų mugė“, kuriose savo žiniomis, sukaupta patirtimi dalijosi VDU studijuojantys Azijos šalių ir Lietuvos studentai:  skirtingose sekcijose buvo galima mokytis rašyti hieroglifus, lankstyti origami technika, pasipuošti tradiciniais Azijos šalių rūbais, degustuoti japoniškos arbatos – mokiniams tai įdomi ir nauja patirtis, vertingos žinios, bendravimo džiaugsmas. Kiek vėliau skubėjome į Vienybės aikštėje esantį ,,BLC“ centrą – šiame naujame moderniame pastate suradome meninę sakuros medžio instaliaciją „10000 vilties žiedų – žuvusiems už Ukrainos laisvę atminti“. Prie šios prasmingos akcijos įgyvendinimo prisidėjo ir mūsų „Saulės“ mokykla – mokiniai lankstė spalvingus sakurų žiedus… Skubėdami į paskutinę baigiamąją renginio dalį dar spėjome aplankyti keletą meno parodų, pasigrožėti pavasariu kvepiančiu Kauno senamiesčiu. Spalvų, formų, detalių tądien užfiksuota daug!..

Konkurso ,,Žydėjimas“ laureatai buvo apdovanoti vertingomis Kauno miesto savivaldybės dovanomis, padėkos raštais, tačiau užvis smagiausia vaikams buvo savo širdies kūrinį išvysti šalia kitų geriausiųjų darbų, suvokti, kad tavo ypatingą pajautą subrandinti idėją, surasti jos raiškai ,,žydintį“ žodį, originalų potėpį pamatė ir įvertino menininkai, meno kritikai ir žinovai.

Na o mes, mokinių ugdytojai, linkime jumyse tūnantį talentą brandinti ir auginti dar atkakliau, dar karščiau.

Renata Jaskelevičienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

 

Laureatų haiku:

Kamilė Jasionytė, 7 b:

Nušvito šypsena

Veide

Moteris pražydo.

 

Faustas Pauliukas, 7a:

Vandeningame danguje

Plaukia švelnūs

Pienės pūkeliai.

 

Evita Požereckytė, 7a:

Aš kaip atsiskyręs

Pienės pūkelis

Pasiklydęs mintyse.