GROŽINĖ LITERATŪRA – Į PAGALBĄ KOVAI PRIEŠ PATYČIAS SANATORINĖSE KLASĖSE

Sanatorinėse klasėse vyko literatūrinė popietė, skirta sąmoningumo didinimo mėnesiui „Be patyčių“. Jos metu buvo pristatomi A. de Sent–Egziuperi kūrinio – alegorinės pasakos „Mažasis princas” leidimai įvairiomis pasaulio kalbomis, socialinė pedagogė J. Karsokienė ir bibliotekininkė D. Potelienė bibliotekoje surengė parodėlę ,,Mažasis princas keliauja per pasaulį”.

Lietuvių kalbos mokytoja I.Kilkuvienė supažindino mokinius su prancūzų rašytojo biografija ir kūrinio „Mažasis princas” tematika, veikėjais, aptarė pagrindinę mintį ir vertę. Mokiniams nepaprastai patiko drauge su savo mokytojomis skaityti kūrinio „Mažasis princas“ dedikaciją įvariomis pasaulio kalbomis: : devintokė S.Grinevičiūtė skaitė lietuvių kalba, dešimtokė A. Toločkaitė – anglų kalba, pavaduotoja ugdymui G.Naujalienė – prancūzų, o socialinė pedagogė – italų kalba.

Mokytoja L. Pigagaitė pasidalino patirtimi ir pristatė kūrinio suvokimą iš psichologinės pusės, pabrėždama, kad asmenybės pagrindai susiformuoja jau vaikystėje, kad tuo metu patirti išgyvenimai, meilė, rūpestis, nuoskaudos, grėsmės įsirėžia pasąmonės lygmeniu į tolimesnį žmogaus gyvenimą, dėl to šis kūrinys net laikomas moralės kodeksu. Kartu su mokiniais diskutavome apie gyvenimo prasmę, draugystės svarbą, atsakomybę ir kitas gyvenimo vertybes. Po renginio bibliotekoje, kūrybinis darbas tęsėsi klasėje. Žiūrėdami animacinį filmą „Mažasis Princas” mokiniai kūrė miniatiūras ir iliustracijas. Kūrybinio proceso metu buvo ugdomas kūrybiškumas, išradingumas, loginis mąstymas.

Ingrida Kilkuvienė, lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja