EUROPOS JUDUMO SAVAITĖS RENGINIAI PROJEKTE „SPORTUOJU. KELIAUJU. ATRANDU“

Rugsėjo III-oji savaitė mokyklos bendruomenei buvo itin akyvi, judri ir sportiška – Europos judumo savaitės tvarios idėjos neaplenkė ir mūsų įgyvendinamo projekto – ir formalaus, ir neformalaus ugdymo proceso metu mokiniai, mokytojai dalyvavo įvairiose fizinio aktyvumo veiklose, mankštinosi judriųjų pertraukų metu, smagiai laiką leido judėdami paspirtukais, riedlentėmis. Rusėjo 17-18 dienomis moksleiviai varžėsi baudų metimo, kamuolio smūgiavimo į vartus rungtyse, golfo žaidime. Po pamokų laiką leido tobulindami dviračio vairavimo įgūdžius. Mokytojai įveikė vieną didžiausių iššūkių – dviračiais važiavo į Liškiavos miestelį, aplankė Liškiavos bažnyčią, vienuolyno ansamblį.

Laimėtas sporto projektas mums leido įsigyti kiek neįprastą sporto inventorių – baidares!  Kažin, ar daug Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų gali pasigirti tokiu ,,laimikiu“? Ko gero, tokių mokyklų Lietuvoje mažai. Ir štai penktadienį jau galėjome išbandyti Kapčiamiesčio miestelio apylinkių vandenyse (plaukėme Ančios upe) savo naują pirkinį – prieš tai paskelbėme baidarių sporto ,,atidarytuves“, žaismingai pasižadėjome saugoti sporto projekte įsigytą inventorių, gerbti ir saugoti žygiuose vienas kitą. Dvidešimt mokyklos bendruomenės narių, tikrų baidarių sporto entuziastų, leidosi išbandyti upės iššūkių – be didesnių kliūčių įveikėme 15 kilometrų ilgio atkarpą Ančios upe. Gamta mums nepagailėjo gero oro, jaukių vaizdinių, o žygio dalyviai nestokojo geros nuotaikos – pasiryžome baidarėmis plaukti netgi žiemos metu!

(Projektas SRF-SIĮ-2020-1-0249. ,,Sportuoju. Keliauju. Atrandu.“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Sporto projekto tikslas – mokyklos bendruomenės fizinio aktyvumo didinimas, emocinės ir fizinės sveikatos stiprinimas, sveiko gyvenimo būdo skatinimas, didinant sportuojančiųjų ir aktyviai laisvalaikį leidžiančių žmonių skaičių, įtraukiant asmenis, turinčius specialiųjų poreikių ir (ar) negalią, mažinant socialinę atskirtį, sukuriant sąlygas vaikams iš socialinės rizikos šeimų pasinaudoti sporto stovykla.)

Rugsėjo 17-18 d., kaip vienas iš Judumo savaitės renginių vyko Rudens olimpiada , kurioje 5-10 kl moksleiviai rungtyniavo trijose amžiaus grupėse: 5 klasės; 6-7 klasės ir 8 bei 10 klasės. Mokiniai stengėsi kuo daugiau kartų iš nustatyto atstumo įspirti kamuolį į vartus, nuo baudos metimo linijos  įmesti krepšinio kamuolį į krepšį ir surinkti kuo didesnį golfo taškų skaičių. Tarp penktokų geriausiai sekėsi 5a klasei, antroje grupėje taikliausi buvo 7a klasės mokiniai, o trečioje grupėje laimėjo dešimtokai. Nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti prizinėmis taurėmis.