EUROPOS ATLIEKŲ MAŽINIMO SAVAITĖ MŪSŲ MOKYKLOJE

Europos ATLIEKŲ MAŽINIMO SAVAITĖ – visose Europos šalyse vienu metu vykstanti kampanija, kuri siekia ugdyti visuomenės sąmoningumą tvariai naudojant išteklius ir tvarkant atliekas. Jos renginiai vyksta kasmet lapkričio 20-28 dienomis.

Ši kampanija šiais metais įkvėpėi mūsų mokyklos bendruomenę daugybei kūrybiškų veiklų: mokiniai ruošė atliekų tvarkymo atmintines (dabar jas galima rasti 1 aukšo stende), penktokai (mokytoja R.Krivickienė) mokėsi kaip teisingai rūšiuoti atliekas, 5 – 7 kl. dalyvavo mini projekte „AŠ RŪŠIUOJU MOKYKLOJE IR NAMUOSE“, iš surinktų namuose stiklo, plastiko ir popieriaus atliekų gamino žaislus, aksesuarus ir žaidimus. Technologijų pamokų metu (mokytoja A. Zubrickaitė) 5-6 kl. mokiniai žiūrėjo edukacinius filmus apie žiedinę ekonomiką ir jos principus, diskutavo apie ne tik popieriaus, bet ir apskritai rūšiavimo ir perdirbimo svarbą.
Praktinių užsiėmimų metu vaikai išmoko pasigaminti pakabuką iš žurnalo popieriaus atraižų. Mokyklos skaitykloje parengta gausi kūrybingų bei išradingų darbelių iš antrinių žaliavų paroda „ANTRAS ŠANSAS“. 8-tų kl. mokiniai dalyvavo mainų turgelyje „TU MAN – AŠ TAU“, kuriame atsisakėme idėjos pirkti – parduoti. Kiekvienas galėjo sau jau nereikalingą nenaudojamą daiktą, papuošalą, perskaitytą knygą ar „išaugtą“ žaislą iškeisti į kitą reikalingą daiktą.
Gruodžio 1 d. 8b kl. mokiniai vyko į Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą, kuriame susipažino su „TikoTiks“ centro aplinka, kuriame veikia daiktų mainų turgus „Mainukas“, „Krautuvėlė“, kurioje galima už simbolinę kainą nusipirkti tvarkingą daiktą ar rūbą. Virtualioje realybėje vaikai susipažino su surinktų atliekų perdirbimu, pasitikrino savo žinias ar geba teisingai rūšiuoti atliekas. Mokiniai suprato, kad ATSAKINGAS VARTOJIMAS ir ATLIEKŲ RŪŠIAVIMAS turi tapti GERO ELGESIO NORMA, ir tik SĄMONINGAS mūsų visų ELGESYS prisidės prie ŽEMĖS planetos IŠSAUGOJIMO.
Rūta Krivickienė, biologijos–chemijos mokytoja