ERASMUS+ PROJEKTO DALYVIŲ PIRMASIS SUSITIKIMAS MŪSŲ MOKYKLOJE

Gegužės 1 dieną mūsų mokykloje vyko Erasmus+ projekto ,,IT naudojimo pamokose skatinimas naudojant žvilgsnio sekimo technologijas“ partnerių susitikimas. Mokykloje bei mieste tądien viešėjo itin gausus būrys svečių – projekto įgyvendintojų –  iš Italijos, Turkijos mokyklų bei universitetų – iš viso projekte dalyvauja 3 mokyklos ir 3 universitetai iš jau minėtų šalių, o ,,Saulės“ pagrindinė mokykla yra taip pat viena iš projekte dalyvaujančių mokyklų. Tarptautinį projektą koordinuoja Vidurio Rytų technologijos universitetas Turkijoje (angl. Middle East Technical University). Lietuvoje projektą vykdo Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto darbuotojai, vadovaujami profesorės Valentinos Dagienės. Šiuo projektu siekiama tobulinti ir gilinti švietimo srities darbuotojų kompetencijas, švietimo sistemos skirtingose šalyse supratimą, pokyčių inicijavimo gebėjimus.

Projekto ,,IT naudojimo pamokose skatinimas naudojant žvilgsnio sekimo technologijas“ idėja yra be galo įdomi – mokytojai, vesdami pamokas mokiniams, naudosis išmaniaisiais akiniais, kurie fiksuoja mokytojo akių žvilgsnį ir judesius. Vaizdas, naudojant specialią programą, iš karto perduodamas į kompiuterį, o po pamokos mokytojas jau gali išvysti savo ,,akių slinkties žemėlapį“ – kur jo žvilgsnis ugdymo proceso metu krypdavo dažniausiai, kaip sugebėjo paskirstyti dėmesį mokiniams ir pan. Šis projektas taip pat padės nustatyti šiuolaikinių technologijų įtaką mokinių pasiekimams, ištirti skirtumus tarp mokytojo, kuris naudoja IKT ugdymo procese ir mokytojo, kuris IKT naudoja rečiau, mat viena iš projekto sąlygų – paralelinėms klasėms to paties dalyko mokytojai turi vesti vienodas pamokas, be to, vienas iš mokytojų renkasi naudotis IKT, o kitas jas taiko rečiau arba nenaudoja.

Šio projekto parengiamajame etape – dalyvių susitikime – ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos mokytojams buvo pristatyti unikalūs akiniai, paaiškintas darbo pobūdis su jais, kiekvienas projekto dalyvis turėjo galimybę patyrinėti, kaip veikia ši technikos naujovė. Svečiai iš Turkijos, Italijos universitetų bei mokyklų pristatė savo projekto dalies įžvalgas, nes tokie filmavimai jų šalyse jau įvyko, informacija jau surinkta ir apibendrinta – taigi beliko gegužės mėnesį duomenis surinkti Lietuvoje, fiksuojant mokytojo akių žvilgsnį vedamose pamokose. Mokyklos direktorė Ramutė Siliūnienė svečiams pristatė mūsų mokyklą, trumpai papasakojo apie įgyvendinamas veiklas, projektus, pasirinktą ugdymo kryptį, leido susipažinti su kabinetais bei kitomis erdvėmis bei įteikė pirmą kartą kurorte viešintiems svečiams Druskininkų savivaldybės atminimo dovanėles. Vėliau svečių laukė pažintinė programa po gražiausius miesto kampelius – aplankytas ,,Grožio“ šaltinis, pasigėrėta vis dar gausiai žydinčia narcizų jūra prie Druskonio ežero, na o keltuvai žaliųjų pušų ,,alėja“ nuplukdė iki Snow Arenos, iš kur buvo apžvelgta miesto panorama, pasidžiaugta sparčia miesto plėtra, grožiu, inovacijomis bei aptarti paskutiniai būsimo projekto darbai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Renata Jaskelevičienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė