EDUKACINĖJE PROGRAMOJE LIETUVOS NACIONALINIO RADIJO IR TELEVIZIJOS MUZIEJUJE

Lapkričio 14 dieną, 7 – 10 klasių mokiniai vyko į antrą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtros“ projekto išvyką. Aplankėme Lietuvos radiją ir televiziją, dalyvavome edukacinėje programoje Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos muziejuje. Ekskursijos vadovė Raimonda Impolevičienė mums aprodė muziejų, susipažinome su Lietuvos radijo ir televizijos istorija.

Ten pamatėme pačius seniausius televizorius, sužinojome, kokiais radijo prietaisais buvo naudojamasi anksčiau, kaip jie veikia. Pamatėme senąją televizijos aparatūrą. Sužinojome, koks pats pirmasis serialas buvo transliuojamas LRT  aštuonerius metus! Mokinius sužavėjo informatyvus pasakojimas, pasisėmėme naujų žinių!

Vėliau apsilankėme naujoje studijoje. Mokiniams buvo be galo įdomu joje pabuvoti, pastovėti už laidos vedėjo stalo, pamatyti kameras – robotus, kurie darbuojasi studijoje. Visiems patiko studijos dizainas, spalvos.

Toliau lankėmės patalpoje, kurioje pamatėme milžinišką televizijos aparatūrą, 3D objektus studijoje. Stebėjome kaip darbuotojai dirba su aparatūra. Galiausiai pabuvojome scenoje, kurioje filmuojamos laidos ,,Tūkstantmečio vaikai‘‘, ,,Dainuoju Lietuvą‘‘ ir kt. Galėjome pasijusti žiūrovais. R. Impolevičienė papasakojo kaip scena ruošiama kiekvienai laidai, kiek laiko tam reikia. Gidė mokinius palydėjo į kambarėlį, kuriame pro stiklą galėjome stebėti tiesiogiai transliuojamą radiją, jo pasiklausyti.

Mokiniams labai patiko  Gustavo virtuvėlėje, pamatėme nuostabias dekoracijas. Ten mums Raimonda Impolevičienė papasakojo kokių nepatogių, bet linksmų situacijų  įvykę LRT, kaip darbuotojams tekdavo išsisukti. Šalia pamatėme pačią pirmąją LRT studiją, kurioje prasidėjo jos istorija, o šiandien čia filmuojama populiariausia laida vaikams ,,Gustavo enciklopedija“.

Mokiniams labai patiko ekskursija, džiaugėmės galimybe čia apsilankyti bei praplėsti savo žinių akiratį! Žadame užsukti į LRT ir kitą kartą.

Austėja Kleponytė, 7a kl. mokinė