AŽŪRINIAI MOKYTOJOS RIMUTĖS BUCHIENĖS STEBUKLAI

Kaip gerai, kad bibliotekininkė Vida Marcinonienė prieš pat Kalėdas įkalbino anglų kalbos mokytoją Rimutę Buchienę pasidalinti savo kuriamu grožiu! Dar, rodos, visai neseniai gėrėjomės mokytojos tapyba ant šilko, o dabar – štai dar vienas netikėtumas. Dar vienas atskleistas mokytojos Rimutės talentas, dar vienas džiaugsmas akims ir sielai! „Koks užburiantis lengvumas!“, „Koks kruopštumas!“ „Koks virš kasdienybės pakylėjantis, koks pasakiškas Gražumas!“ – tai tik keli nuostabos šūksniai tų, kurie visa tai matė.

Mokytoja Rimutė Buchienė sako, kad karpiniai – tai laisvalaikis, širdžiai miela veikla, hobis. Jo pradžia – mokytojos Eglės Maračinskaitės pamokos M.K.Čiurlionio meno mokyklos suaugusiųjų skyriuje. Paklausta, kodėl karpiniai, sako, kad karpiniai – kaip ir močiučių nėriniai – yra kažkas tokio, suvirpinančio sielą. Įkvėpimo Rimutė semiasi gamtoje. Štai „Metų laikų“ ciklą sieja ta pati, mokytojos kieme auganti obelis. Kitame karpinyje galima įžvelgti bonso siluetą, rytietiškų motyvų. Nepaprasto kruopštumo darbuose – subtilus augalinis ažūras. Plonų linijų šakelių tinkle labai gražiai išryškėja storesnės šakos, paukščiai, augalai. Skirtingo laikotarpio kūryboje matosi, kaip pereinama nuo asimetrijos prie simetrijos.

Iš visos širdies dėkodami mokytojai Rimutei Buchienei už šią parodą, šįkart norime palinkėti laiko! Laiko savo kūrybai ir sau – tiek, kiek reikia, kiek norisi.